Чому псуються "високі фінансові відносини" між МВФ та Україною та як це вплине на нашу економіку, - експерт

У нас розвалений бюджет, погана грошово-кредитна і фінансова ситуація всередині України — все це набагато серйозніше негативно впливає на фінансову стабільність, ніж 1 мільярд неотриманих від МВФ грошей.

Співпраця України з МВФ вже під сумнівом? Ілюстрація: finance.bigmir.net.

"Говорячи про нинішнє загальмовування співпраці між Україною та МВФ, слід згадати, що спочатку Фонд зупинив кредитування нашої країни, і цілий рік не було жодних фінансових вливань. Потім, у вересні 2016 року, МВФ видав Києву незначну суму — 1,7 мільярдів доларів. Потім зменшив очікувану суму нового траншу до 1 мільярда доларів. А потім цей 1 мільярд обіцяли нам то в листопаді минулого року, то в грудні, то в січні... Очевидна тенденція по згортанню Фондом відносин із Україною", - пише директор Центру ринкових реформ, екс-міністр економіки України, доктор економічних наук Володимир Лановий у статті для УНІАН, передають Патріоти України.

Причинами є розкриття корупційних схем і корупційних відносин всередині української влади. А це означає, що жодні кредити і допомоги не впливають на економічну ситуацію в Україні і не доходять до конкретних заходів, які б давали зростання економіки, вихід із кризи та стабільність. Крім того, корупційна система розквітає, в ній задіяні і депутати, і можновладці. Е-декларації та інші історії стали шоком для західного світу та світових політиків.

МВФ — не самостійна організація. Головними утримувачами акцій МВФ та Світового банку є країни «Великої сімки». Тобто загальнополітична ситуація навколо України, ставлення до української влади, погіршення стосунків із західним світом, прихід до влади в Америці Дональда Трампа — все це позначається на заморожуванні, відтягуванні, відкладанні рішення МВФ щодо наступного кредиту Україні. Не думаю, що в найближчий перспективі МВФ матиме з нами високі фінансові відносини чи реалізовуватиме спільно з Києвом якісь програми.

Сам Фонд пояснив відкладання співпраці з Україною, назвавши таку причину як недостовірність інформації по Донбасу. Наші урядовці заявили, що це відбувається через блокаду окупованих територій, припинення торгівлі та транспортування, і що все це призведе до втрати валюти, падіння виробництва і бюджетних доходів. А, оскільки підприємства, які знаходяться на окупованій території, не включаються в розрахунки ВВП та валютні надходження, то у МВФ виникає запитання— які ж тоді реальні показники, якою ж тоді є реальна статистика української економіки? Тому Фонд взяв паузу, аби вивчити ситуацію і все проаналізувати, щоб статистичні показники, які надає Україна, не були абсолютно відірваними від життя.

Тож формальна причина така, а реальна — погіршення відносин із нинішнім українським істеблішментом. Чим відсутність грошей загрожує Україні? 1 мільярд доларів практично ні на що не впливає. Ці гроші пішли б на окремі потреби: частково — на поповнення резервів, частково — на повернення раніше отриманих кредитів. Також вже прийшов час поступового повернення грошей Києвом самому МВФ. Тобто, ми ще не вибрали 17 мільярдів доларів передбачених кредитів — ми отримали приблизно 7 мільярдів, а вже прийшов час повертати борги.

Тож фактично сьогодні програма співпраці з МВФ згорнута, і сподіватися на нові валютні надходження і їх використання для широких потреб, а не тільки для поповнення резервів (хоч би при цьому стабільність гривні була!) не доводиться, тому що 1 мільярд доларів не виправляє ситуацію і не рятує Україну від можливої девальвації та інфляції. У нас розвалений бюджет, погана грошово-кредитна і фінансова ситуація всередині України — все це набагато серйозніше негативно впливає на фінансову стабільність, ніж 1 мільярд неотриманих від МВФ грошей.

Хоча влада і експерти, які працюють на неї, будуть зараз все валити на інших, пояснюючи всі проблеми української економіки блокадою, семенченками і парасюками (це вже почалося, нам уже говорять, що крах у країні — через блокаду ОРДЛО), але насправді це не так. Крах фінансової системи спричинений саме неефективним внутрішнім регулюванням та фінансовим управлінням, розкраданнями коштів і захопленнями банків.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Постоянные угрозы военному руководству со стороны Путина возымели действие... военные пообещали захватить Авдеевку и Бахмут в ближайшие две недели", - GENERALL SVR

понеділок, 27 березень 2023, 12:05

Популярний блогер GENERALL SVR поділився свіжими новинами, котрі відбуваються у кремлі. Далі мовою оригіналу. "На выходных президент России Владимир Путин провел несколько совещаний в режиме видеосвязи. На совещании с представителями руководства военно...

"МіГ-29 - це "Жигуль". F-16- це "Мерседес": Що дадуть ЗСУ наймасовіші літаки НАТО

понеділок, 27 березень 2023, 9:35

"До радянських МіГів вдалось адаптували ракети HARM, яким щодня б'ють по засобах ППО русні. Втім, ці ракети в рази ефективніше працювали б на західних літаках", – говорить Юрій Ігнат. Фото: Facebook. Сучасна авіація може значно краще виконувати завданн...