"В українському суспільстві – тотальна недовіра: не тільки до влади, але й до опозиції. На мій погляд, в керівництві країни, в Адміністрації президента і спецслужбах вирішили, що Міхеїл Саакашвілі переходить "червону лінію". Що мається на увазі?" Про це на сайті Новое время пише політолог Володимир Фесенко, передають Патріоти України, продовжуючи:
По-перше, те, що в неділю Саакашвілі анонсував блокування АП. І спецслужби, які майже напевно проводять «зовнішнє спостереження», а простіше кажучи, стеження – як за самим Саакашвілі, так і за протестною акцією – мабуть, отримали дані про підготовку такого блокування і вирішили зіграти на випередження. Це, думаю, і стало головним чинником дій силових структур, які ми зараз спостерігаємо.
Реакція західних партнерів України на ситуацію з Саакашвілі, безсумнівно, буде. Але вона буде досить стриманою. Швидше за все, зовнішнім партнерам представлять інформацію і аргументи, що екс-губернатор мав намір здійснити якісь силові дії і спровокувати конфлікт з владою. Тому критика України буде, але швидше за все, помірною. З урахуванням обставин, західні партнери закличуть Київ вирішити цей конфлікт у правовому полі, не допустивши порушення стандартів і принципів демократії.
Ця історія ніяк не вплине на рішення про надання Україні летальної зброї. Американське озброєння ми отримаємо тільки в тому випадку, якщо станеться масштабний наступ Росії або різке загострення військової ситуації на Донбасі. Якщо цього не буде, то і летальну зброю нам ніхто не надасть. Що стосується фінансової підтримки, ми і так бачимо, що переговори з МВФ припинені, вони «на паузі». Є ряд невирішених питань з Євросоюзом. І відновлення їх макроекономічної підтримки не залежить від Саакашвілі, а скоріше, залежить від реформ в Україні. Тому фактор Саакашвілі буде політичним.
Чи вплине затримання Саакашвілі на ситуацію всередині країни? Питання відкрите. Мабуть, влада за півтора місяці акції, організованої Саакашвілі, дійшла висновку, що масової підтримки Саакашвілі немає. А раз його заклики до революції не знаходять схвалення у людей, значить можна діяти більш жорстко. Чи підтвердиться цей висновок? Чи може Саакашвілі «запалити» ситуацію? Однозначної відповіді немає. Українці, як показує практика останніх 20 років, діють непередбачувано.
Втім, соціально-психологічна ситуація в суспільстві зараз інша, ніж в 2004 або 2013 роках. Ми спостерігаємо тотальну недовіру: не тільки до влади, але й до опозиції. Крім того, більшість українців сприймає Саакашвілі, як чужого, він все-таки «не свій». От якби так діяли щодо, наприклад, Тимошенко, то тут могла б бути інша історія. Тому фактор емоцій і настроїв також відіграє роль.
В українському суспільстві з'явився ще один, на мій погляд, дуже важливий соціально-психологічний фактор. Після 2013-2014 років більшість українців бояться повторення негативних і непередбачуваних наслідків нового Майдану. Владу можна скинути. Але чим це закінчиться? Чи стане після цього краще? Ці побоювання, ці фобії, на тлі недовіри до політиків, стримують людей від масової участі в конфліктних ситуаціях.
Але в чому проблема для влади? У екс-губернатора є, нехай і не дуже велике, але помітне число гіперактивних прихильників, готових до рішучих дій. Цих людей небагато –кілька сотень осіб, по країні – трохи більше. І ось як вони мають намір діяти? Чи не скоять вони силові дії проти влади? Все можливо. Тому загострення відносин, посилення конфліктності між українською владою і частиною опозиції, майже напевно, станеться.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...