Діти з країн Середземномор'я набагато повніші за своїх однолітків із інших європейських держав. На це вказують дані Всесвітньої організації охорони здоров'я, повідомляють Патріоти України, з посиланням на Інтерфакс-Україна.
Наприклад, на Кіпрі 43% дітей віком 9 років страждають від зайвої ваги або ожиріння. У Греції, Італії та Іспанії цей показник також вище 40%.
Водночас традиційна середземноморська дієта багата на овочі, фрукти і рибу. Втім, у Швеції молоде покоління їсть рибу, оливкову олію і томати набагато частіше, ніж жителі Італії або Іспанії.
Фахівець ВООЗ Жуан Бреда пов'язує це з тим, що нездорова їжа, цукерки і газована вода замінили традиційні здорові страви. "Середземноморська дієта на межі зникнення, і нам необхідно її відновити", – зазначає він.
ВООЗ включає до європейської ініціативи з епіднагляду за дитячим ожирінням і країни колишнього СРСР зокрема й Таджикистан, Туркменію і Казахстан. У них спостерігаються найнижчі показники дитячого ожиріння серед усіх досліджуваних країн. Трохи вищі цифри у Франції, Норвегії, Латвії та Данії – від 5% до 9%.
Великобританія не надає офіційних даних для ініціативи ВООЗ, але приблизно кожна третя дитина до завершення початкової школи (зазвичай в 11 років) стикається з проблемою зайвої ваги. Європейська ініціатива ВООЗ з епіднагляду за дитячим ожирінням з'явилася в 2008 році, на сьогодні до неї входять 40 країн, що надають інформацію про вагу і зріст дітей.
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...