Про це пише Денис Казанський у своєму блозі. Тільки за останні дні в Тернопільській і Чернівецькій областях іноземними інвесторами були відкриті два нових заводи. 13 грудня в Чернівцях запустила новий завод на 1000 робочих місць компанія ТОВ "Аутомотив Електрик Україна".
А 14 грудня о Чорткові Тернопільської області японська корпорація Sumitomo Electric відкрила першу чергу заводу з виробництва кабельної продукції для автомобілів - це ще 500 робочих місць.
Описані приклади - далеко не єдині. У цьому ж році у Львові був відкритий завод "Фуджікура". У Старосамбірському районі Львівської області запустили вітроелектростанцію. Крім того, відкриття нових виробництв планується і в майбутньому році. Так, прогрес йде не так швидко, як хотілося б. Але принаймні, він є, на відміну від того, що відбувається в Луганську і Донецьку, куди прийшли боротися з хунтою бурятские визволителі.
Хтось скаже, що 1-2 тис. Робочих місць це не дуже багато, а зарплати на заводах невеликі і значно поступаються рівню європейських зарплат. Все це так. Однак, з іншого боку тенденція дуже хороша. По-перше, робочі місця виникають в тих регіонах, де з роботою дуже туго, і багатьом людям доводиться їздити на заробітки. По-друге, описані приклади - далеко не єдині. У цьому ж році у Львові був відкритий завод «Фуджікура». У Старосамбірському районі Львівської області запустили вітроелектростанцію. Крім того, відкриття нових виробництв планується і в майбутньому році. Так, прогрес йде не так швидко, як хотілося б. Але хоча б так. По крайней мере, цей прогрес є, на відміну від того, що відбувається там, де сьогодні панують «народні республіки». Складно уявити, щоб комусь сьогодні прийшло в голову побудувати завод хоча б на ті ж 500 робочих місць в Торезі або Красному Лучі.
Там, де люди люблять свою країну і вкладаються в неї - йде розвиток. Західні області є протягом багатьох років місцем відносної стабільності, тому іноземні інвестори не бояться туди приходити. Крім того, народ там в цілому досить працьовитий і підприємливий, про що я вже писав якось в пості Чому захід України живе краще сходу. А ось там, де високий відсоток тих, хто живе ненавистю до України та бажає їй краху і розвалу - відбувається регрес і деіндустріалізація. Дурні мудаки радісно називають Україну «країною 404», думаючи, що це не відноситься до них самих. Але російські друзі наших сепаратистів не втомлюються нагадувати їм, що Донбас це теж Україна. І бажаючи зла Україні, мріючи її зруйнувати ці люди бажають зла самим собі і своїм нащадкам, яким потім доведеться жити на самим же влаштованої смітнику.
Ось свіжий приклад. Звернення власника захопленого бойовиками в Харцизьку заводу «Силур» до колективу підприємства. З тих пір, як завод у вересні «віджали», він більше не працює, а люди сидять без грошей. Швидше за все, в майбутньому «Силур» теж розпиляють на метал. Це все, що отримали жителі Донбасу від нібито «патріотів Донбасу», які захопили владу в 2014 році.
Які заводи в "ЛНР" і "ДНР" побудувала Росія? Чи багато виробництв відкрила вона в Придністров'ї, Абхазії і Південної Осетії? Може бути, російськими інвесторами там уже створені сотні робочих місць, а я про це не знаю? Ну, нам же російські політики, журналісти і блогери постійно доводять помилковість геополітичного вибору України, нам же говорять, що з Росією інтегруватися набагато вигідніше для економіки. Ось і хотілося б зрозуміти, що конкретно це дає?
Сьогодні 24 листопада. Триває 1005 доба мужньої оборони України проти навали російських окупантів. . Торецьк та Часовий Яр, Велика Новосілка та Курахове. Курахівський напрямок: сили оборони України щоденно відбивають накати росіян на Романівку та бло...
"Нагадаю, що головним щитом урядового кварталу Києва від будь-якої російської ракети є працююче посольство Китайської Народної Республіки", - пише радник голови Дніпропетровської ОВА Юрій Богданов на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патр...