У селі Слобідка Житомирської області учні не ходять на заняття, бо не мають, чим туди дістатися. Їхню дев'ятирічку закрили два роки тому, і майже три десятки дітей перевели до шкіл у сусідніх селах. А ті – за півтора десятки кілометрів розповідають "Надзвичайні новини", інформують Патріоти України.
Восьма ранку. На сільській автобусній зупинці збираються школярі та їхні батьки. Чи потраплять діти до школи сьогодні – ніхто не знає.
«Як їде автобус шкільний, то я пускаю, як не їде, то не пускаю», - каже матір першокласника Руслана Оникійчук.
Першокласник Назар за останній місяць на заняттях був усього кілька разів – саме стільки по учнів приїздив шкільний автобус.
Уляна Гуменюк була директором місцевої школи, тепер працює у Старосілецькій гімназії. Каже, що коли закривали місцеву школу – обіцяли золоті гори і шкільний автобус. Та він якраз і підвів: дітей – не возить.
До Кам'янобрідської школи понад п'ять кілометрів, до Старосілецьої – більше десяти. Долати такі відстані самотужки діти не можуть. Особливо – взимку.
Місцева маршрутка завжди переповнена, та й відправляється дуже рано. П'ятикласникові Дмитрові, аби потрапити нею до школи, потрібно прокидатися о шостій ранку. До зупинки хлопця навіть взимку мама везе велосипедом.
Більше того. Як розповідає жителька села Слобідка Людмила Кузьменко, до центра села дітям треба подолати 4 кілометри.
Через неорганізованість підвозу знижується й успішність. П'ятикласниця Дарина – відмінниця, але кожен пропущений матеріал змушена наздоганяти з мамою вдома.
Її матір розповідає, що через велику кількість пропусків в школу треба нести відповідні записки: чому не було дитини, де вона пропустила ці дні. «Що мені писати у записках?», - запитує жінка.
Цього разу школярам щастить – по них їде шкільний автобус. Щоправда, не їхній. Батьки впевнені: сьогодні автобус приїхав через журналістів.
«У мене п'ять сіл ондо. Це вже шосте, зараз сьоме буде», - каже водій.
Учні із села Слобідка прибули до школи на початку 10.00. Перший урок діти знову пропустили.
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...