У відносинах між Україною і НАТО намітилися деякі ознаки, які не можуть не викликати занепокоєння експертів. Про це заявив директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак в інтерв'ю сайту Апостроф, інформують Патріоти України.
Експерт, зокрема, нагадав, що на Варшавському саміті не було підтверджено в комюніке, що Україна стане членом НАТО.
"У проекті програми співпраці на 2017 рік українська сторона спирається на результати саміту 2008 року в Бухаресті, в яких було заявлено, що Україна буде членом НАТО. З одного боку, ми маємо ситуацію, коли всі члени Альянсу висловилися за те, щоб по відношенню до нашої країни була припинена агресія. Але в сфері військово-технічного співробітництва поставок озброєнь, спільних розробок зброї і військової техніки держави НАТО ведуть себе більш стримано", - пояснив він.
Бадрак вказав на наявність двосторонніх проблем.
"Досі існує дефіцит довіри, який пов'язаний з тим, що в НАТО немає повної впевненості в тому, що Україна позбавлена від ризиків реваншизму. Крім того, європейські члени НАТО - Італія, Франція і частково Німеччина - мають хороші проекти з Росією і не бажають їх припиняти. Зокрема, Італія досі постачає машинокомплекти до бойових машин в Росію. Є ознаки і того, що не припинено військово-технічне співробітництво між Францією і Росією", - зазначив він.
За словами військового експерта, представники багатьох країн розраховують на розвиток бізнесу з Росією і чинять тиск на свої уряди, щоб ті були стриманішими стосовно України. Зокрема, Захід заблокував військово-технічне співробітництво, і це є серйозною перешкодою для переозброєння української армії на новому якісному рівні.
"Але є проблеми і з української сторони. На Заході розуміють, що влада України управляє сектором безпеки і оборони в ручному режимі. Це їх не влаштовує, тому що законодавчо не визначені правила гри: немає законів про військово-технічне співробітництво, немає програми розвитку збройних сил України. Немає таких найважливіших законів, як закон про створення озброєнь і військової техніки, про державне і приватне партнерство", - пояснив Бадрак.
У ракеті "Трембіта" використовуються технології часів Другої світової війни. Імпульсний реактивний двигун зараз практично не застосовується в авіації через певні обмеження, які має. Одне з них – це дуже інтенсивний звук під час роботи. В етері телемара...
23 лютого (8 березня за старим стилем) вірян відзначають день пам'яті священномученика Полікарпа, єпископа Смирнського. Крім того відзначається Тиждень м'ясопусний, про Страшний суд. За юліанським календарем - день пам'яті преподобного Прохора, чудотв...