Експерт: Держвидатки на докапіталізацію держбанків впритул наблизилися до 14 мільярдів доларів

Держава з учасника банківського ринку перетворилася на монополіста, що тягне за собою величезні збитки для державного бюджету

Експерти зазначили, що після націоналізації “Приватбанку” держава з учасника банківського ринку перетворилась на монополіста, що тягне за собою величезні збитки для державного бюджету.

Сьогодні держава контролює 52% активів, 60% депозитів фізичних та 49% — юридичних осіб. Частка активних платіжних карт, що обслуговуються держбанками, при цьому, досягла 74%, – написав банківський експерт Вадим Сирота для видання Дзеркало Тижня, повідомляють Патріоти України.

На думку Сироти, випустивши ОВДП для докапіталізації “Привату” на 116 млрд грн, держава фактично “намалювала” кошти для інвестицій в одну банківську установу, еквівалентну 81% величини власного капіталу всієї банківської системи України станом на 1 грудня 2016 року.

В той же час, в лютому та березні нинішнього року була проведена капіталізація Ощадбанку та Укрексімбанку в цілому на 16,6 млрд грн. Автор зазначає, що держмонополія, яка утворилась, є глибоко збитковою.

“Нагадаємо, що величина збитків трьох держбанків (Ощадбанк, Укрексімбанк і Укргазбанк) у 2014–2015 рр. становила близько 40% від загальних збитків банківської системи. Здавалося б, пік кризи пройдено, втрати зафіксовано, резерви сформовано — і зазначені держбанки за результатами 2016-го скоротили величину збитку на 21,4 млрд грн (на 82% від розміру збитків 2015 р.). Аж тут націоналізація “Привату” — і НБУ із сумом повідомляє, що цей банк став причиною рекордної збитковості банківської системи України у 2016 р., генерувавши 80% цих збитків на суму 135,3 млрд грн”, – вказує він.

Сирота, при цьому, вказує, що у Звіті про фінансову стабільність, оприлюдненому в червні 2016 року, НБУ оцінив розмір держвидатків на докапіталізацію держбанків (за період з 2008-го по перший квартал 2016 р.) у 88,5 млрд грн, або в 8,7 млрд доларів за актуальним на момент докапіталізації обмінним курсом. “З урахуванням Приватбанку й останніх уливань в “Ощад” і “Укрексім”, виходить, сума витрат впритул наблизилася вже до 14 млрд дол.”, – підсумував експерт.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України 18 грудня минулого року прийняв рішення про націоналізацію “Приватбанку” і придбання Міністерством фінансів 100% його акцій за 1 грн. В той же час, держава взяла на себе зобов’язання по його докапіталізації на суму близько 150 млрд грн. Нещодавно банк обмежив суму, яку можна зняти з банкоматів фінустанови.

Опублікував: Світлана Іваненко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

В РФ горять заводи і НПЗ. Губернатор влаштував диверсію. Скоро за ним прийде ФСБ - Снєгирьов

субота, 27 квітень 2024, 2:35

В різних куточках Росії палає після масштабної атаки безпілотників України. Незважаючи на незадоволення з боку США Україна продовжує бити по нафтобазам і іншій критичній інфраструктурі ворога. Але цікаво інше – губернатор одного з регіонів зробив заяву...

ATACMS полетять по Кримському мосту - Тарас Березовець

субота, 27 квітень 2024, 0:30

"Щойно президент США Джо Байден встиг поставити підпис під документом про виділення Україні рекордної за обсягом допомоги - а виявилося, що фахівці з Пентагону вже розгорнули логістику, підготували і розподілили допомогу по складах у Німеччині й Польщі...