Експерти зазначили, що після націоналізації “Приватбанку” держава з учасника банківського ринку перетворилась на монополіста, що тягне за собою величезні збитки для державного бюджету.
Сьогодні держава контролює 52% активів, 60% депозитів фізичних та 49% — юридичних осіб. Частка активних платіжних карт, що обслуговуються держбанками, при цьому, досягла 74%, – написав банківський експерт Вадим Сирота для видання Дзеркало Тижня, повідомляють Патріоти України.
На думку Сироти, випустивши ОВДП для докапіталізації “Привату” на 116 млрд грн, держава фактично “намалювала” кошти для інвестицій в одну банківську установу, еквівалентну 81% величини власного капіталу всієї банківської системи України станом на 1 грудня 2016 року.
В той же час, в лютому та березні нинішнього року була проведена капіталізація Ощадбанку та Укрексімбанку в цілому на 16,6 млрд грн. Автор зазначає, що держмонополія, яка утворилась, є глибоко збитковою.
“Нагадаємо, що величина збитків трьох держбанків (Ощадбанк, Укрексімбанк і Укргазбанк) у 2014–2015 рр. становила близько 40% від загальних збитків банківської системи. Здавалося б, пік кризи пройдено, втрати зафіксовано, резерви сформовано — і зазначені держбанки за результатами 2016-го скоротили величину збитку на 21,4 млрд грн (на 82% від розміру збитків 2015 р.). Аж тут націоналізація “Привату” — і НБУ із сумом повідомляє, що цей банк став причиною рекордної збитковості банківської системи України у 2016 р., генерувавши 80% цих збитків на суму 135,3 млрд грн”, – вказує він.
Сирота, при цьому, вказує, що у Звіті про фінансову стабільність, оприлюдненому в червні 2016 року, НБУ оцінив розмір держвидатків на докапіталізацію держбанків (за період з 2008-го по перший квартал 2016 р.) у 88,5 млрд грн, або в 8,7 млрд доларів за актуальним на момент докапіталізації обмінним курсом. “З урахуванням Приватбанку й останніх уливань в “Ощад” і “Укрексім”, виходить, сума витрат впритул наблизилася вже до 14 млрд дол.”, – підсумував експерт.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України 18 грудня минулого року прийняв рішення про націоналізацію “Приватбанку” і придбання Міністерством фінансів 100% його акцій за 1 грн. В той же час, держава взяла на себе зобов’язання по його докапіталізації на суму близько 150 млрд грн. Нещодавно банк обмежив суму, яку можна зняти з банкоматів фінустанови.
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...