Геоінженери заявили, що можуть протидіяти глобальному потеплінню

​Фахівці Університету штату Вашингтон пропонують використовувати як засіб запобігання глобальному потеплінню створення хмар, які відображатимуть від Землі частину сонячного світла, що має знизити середню температуру на планеті.

Стратегія полягає в розприскуванні солоної води в атмосфері, щоб утворювані над океаном хмари відбивали більше сонячних променів. Такі заходи можна назвати екстреними, вони не зможуть замінити повномасштабних кроків із запобігання загрозі кліматичної катастрофи. Вчені пропонують провести експеримент, щоб зрозуміти, наскільки аерозолі здатні охолоджувати планету, передають Патріоти України з посиланням на Phys.org. Далі мовою першоджерела.

Предложение ожидает одобрения и финансирования со стороны правительства или частных фондов. Уже несколько лет ученые из Университета штата Вашингтон сотрудничают с группой инженеров из Калифорнии в создании сопла, превращающего соленую воду в частицы аэрозоля, которые можно распылять высоко в атмосфере на уровне облаков со скоростью в несколько триллионов частиц в секунду. Это первый шаг, необходимый для исполнения 3-летнего плана, предложенного авторами проекта.

«Речь идет о некоем новом мире с точки зрения этических вопросов, — говорит Томас Акерман, соавтор работы. — Что касается климата, мы больше не можем придерживаться тактики „не навреди“. Мы уже изменили климат. Сейчас нужно выбрать меньшее из зол».

Аэрозоль с кальцитом, способную охладить Землю и избавить ее от озоновых дыр, разработали ученые Гарварда. Это недорогое и нетоксичное вещество способно нейтрализовать кислоты в атмосфере.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

За останні два місяці ефективність ППО України впала до 50% і нижче, - The Telegraph

п’ятниця, 4 квітень 2025, 19:14

Країна-агресорка Росія змінила тактику використання безпілотників в атаках по Україні. Про це в п’ятницю, 4 квітня, пише The Telegraph, аналізуючи збільшення кількості російських ударів по Україні від дня початку переговорів між США та РФ 18 лютого в Е...

Сумно до сліз: У мережі порівняли Бахмут до війни і зараз (фото)

п’ятниця, 4 квітень 2025, 14:49

У мережі порівняли світлини мирного міста Бахмут з тим, як він виглядає зараз внаслідок російських обстрілів та окупації. До російського вторгнення 2022 року місто було центром соляної промисловості України та залізничним вузлом. Під час боїв за Бахмут...