
На дзвіниці Києво-Печерської Лаври досі красується герб Російської Федерації – двоголовий орел. Таку цікаву деталь помітила речниця генпрокурора України Лариса Сарган. Відповідне фото вона опублікувала на своїй сторінці у Facebook, передають Патріоти України.
"А давно на Лаврській дзвіниці з'явилися золоті двоголові "курки" з коронами? Хм... Виявляється, вони там були і раніше, але чомусь в очі так не кидались", – пише вона.
У коментарях один з інтернет-користувачів дописав, що має підозру, що цими орлами оздоблювали будівлі за часів Івана Мазепи.- Такі самі "курки" є і на дзвіниці Софії. Здається, це все справа рук Мазепи. Чисто тобі іронія долі, – пише Роман Романюк.
Справді, якщо придивитись, позолочені скульптури, які оздоблюють верхівки римсько-коринфських напівколон Великої лаврської дзвіниці – це двоголовий орел.
Як відомо, двоголовий орел був прийнятий як державний герб у 1472 році. А дзвіницю почали будувати у 1731-му і завершили у 1745 році.

Російський диктатор Володимир Путін не бажає припиняти війну проти України і висловлює готовність продовжувати військові дії ще щонайменше два роки. Про це йдеться у публікації російського видання "Верстка" з посиланням на співрозмовника, близького до ...
За першу половину 2026 року Україна виконала "план Качки-Кос" лише на катастрофічні 15%. . Це неформальна назва переліку із 10 пріоритетних євроінтеграційних реформ (із фокусом на правосуддя та боротьбу з корупцією), які Київ зобов’язався втілити до ...