Гордитися нічим: Названо країни з найнижчими пенсіями

В усіх країнах світу, будь то США, Японія, Франція або Білорусь, пенсії набагато вище, ніж в нашій країні. Які насправді українські реалії у порівнянні з іншими державами.

Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на news.org. Серед українських пенсіонерів існує думка, що в усіх країнах світу, будь то США, Японія, Франція або Білорусь, пенсії набагато вище, ніж в нашій країні. Вони абсолютно праві.

Головним “пенсійним” принципом в кожній з країн є аксіома: спочатку ти працюєш на державу, а потім воно годує тебе. Правда, в українських реаліях, як відомо, все відбувається зовсім не так.

Кілька місяців тому в Україні запустили чергову пенсійну реформу, згідно з якою з 11 жовтня середній розмір пенсійних виплат збільшився відразу на 559 грн і склав 2446 грн. Цим успіхом з українцями гордо поділився міністр соціальної політики Андрій Рева.

“Середній розмір пенсій після перерахунку збільшився на 559 грн. 78 копійок. І якщо до закону середній розмір пенсії в Україні становив 1886 грн. 78 копійок, то тепер він складає в середньому 2446 грн. 56 копійок”,- сказал министр.

Все б було добре, якби не було так сумно. Адже в перерахунку на долари за середнім курсом ця сума становить всього якихось 85 доларів (та й то, за діючим курсом НБУ на 17 січня).

Білорусь

Розмір середньої пенсії в “братній” країні становить приблизно 150 доларів. Щоб її заслужити жінці доведеться пропрацювати мінімум 20 років, а чоловіку 25. Розмір страхового внеску до Фонду становить 29% від заробітної плати (28% з яких повинен покривати роботодавець, і лише 1% співробітник).

До речі, в минулому році в Білорусі підвищили пенсійний вік – до 58 років для жінки, і 63 років для чоловіків.

Росія

Середня пенсія у нашого східного сусіда з 2017 року становить приблизно 250 доларів. Самі пенсійні платежі формуються в спецфонді, куди відраховуються кошти кожного платника податків індивідуально.

Пенсійний вік для жінок – 55 років, для чоловіків – 60 років.

Польща

Середній розмір пенсії у поляків становить приблизно 460 доларів. Якщо порівнювати цю суму з їх європейськими сусідами, то сума не вражає. Однак при врахуванні більш низьких цін на життя і продукти в Польщі, ніж, наприклад, у Франції, все стає на свої місця.

До речі, практично для всіх польських пенсіонерів після 75 років діє програма безкоштовної медицини, а також пільги на медикаменти.

Франція

У Франції пенсіонери в середньому отримує трохи більше 1200 доларів (1 тис. Євро). На отримання пенсії мають право всі громадяни без винятку, проте більш високі ставки отримують ті, у кого більший стаж (чим більше років вислуги, тим вище пенсія).

Щомісяця французький пенсійний фонд забирає фіксовану ставку в 16,3%, але при цьому частину цієї суми платить сам роботодавець.

Німеччина

Німецькі пенсіонери в середньому отримують 1500 доларів (1200 євро). Кожен працюючий громадянин Німеччини щомісяця сплачує внесок до пенсійного фонду, його розмір становить 20,3% від місячної зарплати (слід зазначити, що половину суми цього внеску повинен покривати роботодавець.

Пенсійний вік в 2018-му становить 65 років і три місяці, проте вже з 2030 його планують підняти до 67 років, як для чоловіків, так і для жінок. До речі, жителі західної Німеччини традиційно отримують менші суми, ніж жителі східної. Так само як і чоловіки в країні отримують більше жінок.

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Військові з КНДР вже у Маріуполі і під Харковом, - CNN

п’ятниця, 22 листопад 2024, 21:44

Військові КНДР вже перебувають в окупованому Маріуполі та на захоплених росіянами територіях Харківської області. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело в СБУ, передають Патріоти України. За словами співрозмовника, до Маріуполя прибули "технічн...

Навіть використання ядерної зброї не примусить українців стати рабами недоімперії, - Дмитро Ярош

п’ятниця, 22 листопад 2024, 21:18

"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...