Площі виноградників, які в Криму традиційно сягали 100 тисяч гектарів, нині скоротилися майже втричі і становлять близько 30 тисяч гектарів. Такі дані, повідомляє сайт «Крим.Реалії», 24 липня озвучив голова комітету підконтрольного Росії парламенту Криму з питань аграрної політики, екології та природних ресурсів Ігор Буданов.
«Щоб відродити галузь і повернути їй колишні масштаби необхідно вирішити ряд проблемних питань, як на федеральному, так і на регіональному рівнях. З урахуванням значущості виноградарсько-виноробної галузі… регулювати діяльність виноробних підприємств необхідно окремим профільним законом», – сказав Буданов.
У 2016 році російський аграрний міністр розкритикував кримське виноградарство.
Підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксьонов після заявив про намір зробити півострів «провідним регіоном Росії, який зможе на рівних конкурувати зі світовими лідерами виробництва якісних вин і винограду».
Після анексії Криму винороби півострова зазнали проблем при переході галузі під російську стандартизацію і вимоги законів.
Нещодавно найбільший виробник вина в Криму компанія Массандра оголосила про зниження цін від 30 до 50 відсотків на підтримку турсезону на півострові. У квітні цього року на винній виставці Vanitaly в італійській Вероні росіян змусили прибрати зі стенду вина з Криму.
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...