"Я умерла той зимой на Майдане. Не погибла, а просто умерла": Волонтерка розбурхала мережу зворушливим постом

Леся Литвинова згадала енергію і надію раннього Майдану, потім тривогу і наполегливу боротьбу Майдану січня-лютого 2014 року.
Євромайдан. Фото: The Kiev Times.

У мережі набирає популярність пост режисера і волонтера Лесі Литвинової про події на Майдані 2013-2014 років. Пост опублікований на Facebook сторінці Литвинової, передають Патріоти України.

"Я померла на Майдані. Не загинула, як ті, кого ми називаємо Небесною сотнею. Просто померла. Тієї мене, яка вийшла 1 грудня через Метро Університет в сонячний день, більше ніколи не буде. Іноді мені здається, що я вже й не дуже пам'ятаю, якою вона була, та - я. Напевно, непоганою. Мріяла про будинок на вершині пагорба. І про собаку з мокрим шкіряним носом на порозі. І про новий фільм, який зніму. До речі, я ж знімала фільми. Непогані фільми. з якимись призами на якихось фестивалях. Тоді це здавалося дуже важливим. Дуже", - пише режисер.

Литвинова згадує енергію і надію раннього Майдану, потім тривогу і наполегливу боротьбу Майдану січня-лютого 2014 року. "Я все ще була живою, коли в місті автозак став звичним, як тролейбус. Коли мої друзі один за одним отримували повістки в суд. Коли лимони і молоко скуповувалися в магазинах швидше, ніж привозилися. Коли ніхто не знав слова "кевлар", а каска часів Другої Світової здавалася чимось на зразок коду безсмертя з комп'ютерної гри", - пише вона.

"А потім я померла. Разом з усіма тими, чиї імена в 14-м знали напам'ять. З тими, кого зараз насилу згадають більшість тих, хто клявся вічно пам'ятати і не пробачити. Той хлопець, вірменин. І той, в блакитній касці. Зовсім молодий. Як же його звали-то? А, ще білорус був. І дівчинка, якій в горло потрапили. Жива? О, переплутав значить... Кажуть, що з попелу народжується птах Фенікс. Точна копія тієї, що згоріла. Тільки молодше і сильніше. І заходить на новий цикл життя. Не знаю. Може у Фенікса і виходить. З мого попелу проросло щось абсолютно нове. І не було це нове народження ніякого захоплення нового життя. Не було передчуття польоту і розвернутих крил. Був величезний всепоглинаючий тупий біль. І сталевий скелет. І щось ще, що було важко усвідомити і назвати по імені... Я померла тієї зими. Я народилася тієї зими. І мені хочеться вірити, що я знаю для чого...", - закінчує пост Литвинова.


Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Проміжні висновки дій противника на Харківському операційному напрямку - Костянтин Машовець

середа, 29 травень 2024, 1:45

З початку активних (наступальних) дій противника на Харківському операційному напрямку пройшло більше 2-х тижнів, тож вже можемо підвести деякі проміжні висновки... Про це й поговоремо... Зробемо це у двох частинах. Сьогодні - частина перша, про плани ...

"Українці не були "партнерами по імперії": Портников філігранно розніс "хорошу руську" Латиніну

середа, 29 травень 2024, 0:30

Дискусія була присвячена імперській спадщині Росії. Латиніна, яка почала розмову, заявила, що, на її думку, українці безпідставно взяли на себе роль жертви, бо були "партнерами по імперії". Латиніна вважає, що зображення росіян як "генетичних імперців"...