Як аукцион eBay мимоволі долучився до наукових відкриттів

Нові види відкривають по-різному. Досліджують морське дно і амазонські джунглі, беруть зразки, аналізують в лабораторіях. Працюють над цим зазвичай профі. Але двічі в історії біологи виявили новий вид ... на eBay.

Просто їх знаходили абсолютно непідковані в темі люди і банально продавали як «щось красиве», передають Патріоти України.

Перший випадок стався влітку 2006 року. 19 червня якийсь хлопець з Монтани виставив на eBay дуже красивого морського їжака за первісною вартістю $ 9,50. Так вийшло, що оголошення побачив інший постійний учасник eBay, біолог за фахом, який не зміг впізнати їжака.

Він звернувся до свого знайомого, лікаря Саймону Коппарду, члену Міжнародної комісії з зоологічної номенклатури. Коппард теж не впізнав вид, купив його у продавця і привернув до дослідження свого колегу Хайнке Шульца.

7 серпня 2006 року в міжнародному зоологічному журналі Zootaxa з'явилася перша публікація про нововідкритому виді морських їжаків Coelopleurus exquisitus. Згодом на eBay знайшлося ще кілька продавців, які виставили на продаж той же самий вид, і після публікації вартість юнітів зросла з 10 до 140 доларів.

Другий випадок стався на два роки пізніше, влітку 2008 року. На цей раз справа стосувалася неіснуючого, а вимерлого виду. Продавець з Литви виставив на eBay краплю бурштину з застиглом тільцем доісторичної попелиці, і цей лот зауважив Річард Харрінгтон, віце-президент Королівського ентомологічного товариства Лондона. Він виграв аукціон, купив бурштин, досліджував її і впізнав попелицю як раніше невідомий вид. 3-4-міліметрова комаха вимерла близько 40 мільйонів років тому.

Справжність відкриття підтвердили експерти, і вид отримав назву Mindarus harringtoni. На відміну від Коппарда, Харрінгтон не втримався і включив в неймінг своє прізвище і ... нікнейм продавця (Mindaris). Сьогодні крапля зберігається в Лондонському музеї природознавства.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Хіти тижня. "Саудовская Аравия готовится нанести решающий удар в "нефтяной войне" с Россией", - експерти

понеділок, 30 березень 2020, 13:00

"Уже в апреле Саудовская Аравия выпустит на мировые рынки огромное количество дешевой нефти, которая станет тяжелым ударом для нефтяной отрасли России. Таким образом саудиты решили проучить Москву за отказ от сделки с ОПЕК+", - йдеться у матеріалі CNN....

Порівняйте: Блогер показав ціни на продукти в окупованому Донецьку (фото)

понеділок, 30 березень 2020, 12:48

Поки в цивілізованому світі бушує вірус, карантин і самоізоляція, в окупованому РФ Донецьку все як завжди. Тут патрулі, обстріли, концтабори і бажання вижити в цій дешевій пародії на життя, яку приніс "русскій мір", російська зброя і місцеві колаборанти.