"Є якась ненависть до військових з боку судів": Чого можуть боятися українські військові, - прикордонник Колмогоров

Відповідні органи, які повинні перевіряти, чи є зв'язки судів із сепаратистами, росіянами, вважає звільнений прикордонник.

6 листопада 2017 року Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ відпустив на свободу прикордонника Сергія Колмогорова Фото: УНІАНПро це повідомляють Патріоти України з посиланням на "Апостроф".

Прикордонник Сергій Колмогоров, який вийшов з-під варти після скасування скандального вироку по його справі, заявив, що інші військові можуть боятися осуду судом за вчинення законних дій.

Про це він сказав в бліц-інтерв'ю "Апострофу", відповідаючи на питання з приводу спроби захоплення забудовниками частини території військової частини.

- Сергію, розкажіть, яка обстановка у вересні 2014 року була в Маріуполі. Наскільки напружена?

- Було все дуже напружено. Ми знали, що працює дуже велика диверсійна група. Наскільки я пам'ятаю, 20 вересня затримали останніх людей з цієї групи. Але факт, що вони були в місті - це сто відсотків, і обстановка дійсно була складна. Прокуратура розповідає, що в Маріуполі не було бойових дій. Але ж це не говорить про те, що всередині міста не проводилися ніякі диверсійні дії. У нас була підвищена бойова готовність.

- Ви отримали наказ зупинити підозрілий автомобіль. Рішення про те, як саме його зупинити, наприклад, відкрити вогонь, повинен прийняти сам прикордонник?

- Прикордонний наряд приймає рішення про застосування зброї самостійно. Наказ був зупинити автомобіль, а яким чином... По-перше, водій сам спровокував. Він від початку намагався втекти. Тобто він вже вчиняв злочин. І водій же не особисто від мене тікав. Він свідомо це робив. Він свідомо намагався втекти. Що ми повинні були зробити в цьому випадку? Вчинили згідно з нашими законами. Зараз я вчинив би точно так само, оскільки виконував законний наказ і мав законні підстави.

- Які надії на перегляд справи? Як вважаєте, вас виправдають? Адже Вищий суд досить швидко прийняв рішення.

- Надія помирає останньою. Я думаю, що ми дійдемо до істини. Мета зараз одна - справедливість. Це стосується не тільки мене, а й інших військовослужбовців, які сидять за виконання якихось наказів. Я не кажу зараз за всіх, але такі люди є. Я це знаю.

- Чи вважаєте, що Приморський райсуд Маріуполя і апеляційна інстанція були упередженими відносно вас?

- Суди повинні виконувати свої функції. Вони повинні судити людей згідно закону. А в зоні АТО (Луганській і Донецькій областях) вони трохи неправильно роблять. Упереджене ставлення до військових - це гарантовано. Навіть не упереджене ставлення, а є якась частка ненависті до військових з боку судів. Не буду конкретизувати. З приводу моєї справи... Там дійсно немає моєї провини, і все, що намагається мені нав'язати прокуратура, це не є правда. У нас є стовідсоткові факти, які доводять мою невинуватість. Просто суди не хотіли звертати на це увагу.

- Як думаєте, судді в прифронтових містах пов'язані з окупованими територіями? Адже напевно у них там є рідні, друзі, майно.

- Я тільки вийшов, тому мені важко судити. Є відповідні органи, які повинні перевіряти, чи є зв'язки із сепаратистами, росіянами.

- Нещодавно на всю країну прогриміла Одеса, де забудовники намагалися захопити частину території військової частини. Військові тоді не застосували зброю, як цього вимагає статут. Чому військові бояться застосовувати зброю навіть на законних підставах?

- Вони бояться. Може вони бояться наслідків, які потім можуть виникнути. Але військові повинні діяти відповідно до статуту.

- А якби в Криму наші військові під час захоплення частин відкривали вогонь, як цього вимагає статут, анексії б не було? У тому ж Донецьку захоплювали частини.

- Думок багато, вони різні... Наказу не було, ось нічого і не робили, напевно. Ми ж військові люди, ми просто виконуємо накази, а всі інші питання - до командування.

P.S. Про ситуацію в прифронтовому Маріуполі у вересні 2014 року дуже чітко висловився керівник групи прикордонної служби в секторі "М" АТО, генерал-майор Олег Медведчук.

"2014-й був роком початку війни. Україна не була до цього готова. Програма-мінімум для Росії тоді була - захопити індустріальні міста: Маріуполь і Бердянськ. Для того, щоб позбавити нас портів і відчувати себе господарями на Азовському морі, а потім наростити свій наступ і об'єднати сухопутну і морську ділянки з Кримом. Наприкінці серпня росіяни широким наступом заволоділи містом Новоазовськ і вийшли на рубіж Гранітне - Павлопольське водосховище. Маріуполь в той час знаходився у зоні підвищеної небезпеки. За тією оперативно-розвідувальною інформацією, що в нас була, ворог готував захоплення Маріуполя. При цьому операція готувалася як сухопутним шляхом, так і з висадкою з моря. Готувався обхідний маневр, щоб захопити Маріуполь з боку Бердянська. Там було створене відповідне сепаратистське угруповання. Ця актуальність не знята і на даний момент", - зазначив Медведчук.

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Ми не знаємо точно всіх планів ворога": Жорін оцінив підготовку росіян до нового наступу

субота, 4 травень 2024, 14:18

Російські війська готуються до нових наступальних дій. Зокрема, окупанти перекидають сили до Луганської і Донецької областей. Про це розповів заступник командира 3-ї штурмової бригади, екскомандир полку Азов, майор ЗСУ Максим Жорін в ефірі проєкту "Ніч...

Не знають, що таке термінал?: Пропаганда Кремля епічно "спалила" свій фейк про ТЦК і банкомати (фото)

субота, 4 травень 2024, 13:53

Російська пропаганда "склепала" недолугий фейк про ТЦК та українські банки. Втім, є один нюанс. Нову російську інформаційно-психологічну операцію поширюють російські пабліки, на це звернув увагу український журналіст Роман Бочкала, передають Патріоти У...