Є шанс, що РФ може хоча б формально дозволити представникам місії Ради Європи певну інформаційну та правозахисну діяльність. В анексованому Росією Криму незабаром почне роботу місія Ради Європи з прав людини. Стало відомо, що очолить її швейцарський дипломат Жерар Студман, а допомагати йому будуть троє представників секретаріату Ради Європи. Про це пише у блозі Нового времени український політолог Володимир Фесенко, зазначають Патріоти України.
Зрозуміло, результат тут далеко не гарантований, і ситуація розвиватиметься дуже непросто. Проте навіть сам факт надсилання на півострів такої місії за участю західних експертів – набагато краще, ніж нічого.
Судіть самі: незабаром два роки, як Крим захоплений, і ситуація з правами людини – особливо це стосується українських і кримськотатарських активістів – за цей час не просто стала загрозливою, вона набула драматичної форми. На півострові відбуваються викрадення людей, незаконні арешти і навіть вбивства.
Зі зрозумілих причин Україна не має в Криму навіть якогось представництва, і дипломатичні способи розв’язання проблем із правами людини, якими ми могли послуговуватися, були вкрай обмежені.
Тепер до питання підключається Рада Європи – і це дуже важливо. Підкреслю ще раз: її участь не гарантує успіху, але з урахуванням того, що зараз Росія хоча б трішки, але намагається вести дипломатичну гру з Заходом, вона може хоча б формально дозволити представникам Ради Європи певну інформаційну та правозахисну діяльність, щоб не псувати собі обличчя.
З іншого боку, ми знаємо, що зараз відносини Росії, зокрема, з Парламентською Асамблеєю Ради Європи заморожені. Тому не думаю, що РФ буде занадто вже розкриватися, а тим більше показувати, як багато "доброго" вона наробила з правами людини в цьому регіоні.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...