18 січня 1864-го у селі Вишнопіль на Черкащині народився український живописець Іван Їжакевич. Він прожив 98 років і ще у віці 85 ілюстрував «Енеїду», а перед смертю брався за новий проект. Про це нагадала у "Фейсбуці" громадська діячка Влада Литовченко.
Батьки Івана були бідними селянами. Тому він самотужки вивчився читати і писати. А в 10 років помандрував до Києва,щоб вчитися малювати. Влаштувався посошником при монастирі. А в 15 років потрапив до іконописної школи при Києво-Печерській лаврі.
Згодом Їжакевич наважився зі своїми роботами піти до Миколи Мурашка. Дізнавшись, що грошей юного митця немає, той поцікавився хто ж оплатить навчання. На щастя, Мурашка виникла термінова справа. Доки його не було – Їжакевич встиг на місці швидко намалювати дівчину з картини, що була в Мурашка. Мурашка це вразило і він взяв хлопця помічником.
У 1882-84 роках Їжакевич за пропозицією Врубеля й Прахова брав участь в реставрації фресок 12-го століття в Кирилівській церкві. Виконав розписи Трапезної палати та церкви Всіх святих над Економічною брамою Києво-Печерської Лаври у 1902—1909 рр., Свято-Покровської церкви в Мостицькому провулку у Києві в 1906 р.
Писав картини на теми з історичного минулого України: «Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь» (1907 р.); «Заколот селян у с. Веселому», «Битва козаків з шляхтою» (обидві — 1926— 1928 рр.); «Привели до пана» (1928 р.); «Гайдамаки під Уманю» (1939 р.). У 1930-х. виконав 15 монументальних панно на тему «Історія землі» для Геологічного музею в Києві та низку картин-панно для історичних та краєзнавчих музеїв України. Створив цикл реалістичних ілюстрацій до творів Шевченка, Франка, Лесі Українки, Котляревського, Коцюбинського та інших.
Третя окрема штурмова бригада ЗСУ зачистила населений пункт Копанки в Борівській громаді на Харківщині, в який прорвалися окупанти. Про це Третя штурмова повідомила в телеграм-каналі, передають Патріоти України. "Окрім успішної операції із зачистки від...
Командир штурмової групи російських бійців із позивним "Ларкін" за кілька годин до власної загибелі в Курській області записав відеоролик. Кадри та попередження зі словами "ніколи сюди не потикатися, не шукати щастя" опублікувала пресслужба Десантно-шт...