Каталізатор історичних процесів: Портніков пояснив, що спільного між путчистами "ГКЧП" та політикою Путіна

Помилку керівництва СРСР цілком можна порівняти з помилкою Путіна в 2014 році. Путін вірив, що він - глава всієї "віртуальної імперії", в той час як для більшості населення України він був главою чужої держави.

ГКЧП. Ілюстрація:ria.ru

"Ошибку руководства СССР, пытавшегося воспрепятствовать подписанию договора о Союзе Суверенных Государств с помощью провозглашения Государственного комитета по чрезвычайному положению (ГКЧП), можно сравнить с ошибкой главы РФ Владимира Путина, аннексировавшего Крым и начавшего агрессию против Украины в 2014 году." Про це в колонці для newsru.ua написав журналіст і публіцист Віталій Портніков, передають Патріоти України.

Він зазначив, що серпневий путч дозволив проголосити незалежність України і ряду інших країн, які входили до складу СРСР.

"Руководство СССР понимало, что подписание нового Союзного договора превратит Советский Союз в рыхлую федерацию – даже конфедерацию, в которой роль Кремля будет неопределенной. А всевластия КПСС, которое делало любой договор формальностью, уже не было. Но и для руководства союзных республик эта конфедерация уже была не нужна. Единственное, что удерживало их от заявлений о независимости – это страх", – пише Портніков.

Журналіст підкреслив, що "путчисти" не врахували того, що в "метрополії не один, а два центри прийняття рішень" і що росіяни орієнтувалися не так на радянську владу, як на тодішнього президента РСФСР Бориса Єльцина.

"Ошибку руководства СССР вполне можно сравнить с ошибкой Путина в 2014 году. Путин верил, что он – глава всей "виртуальной империи", в то время как для большинства населения Украины он был главой чужого государства. Руководство СССР верило, что ему подчиняется вся – уже почти виртуальная – империя – хотя у всех жителей этой империи были свои собственные властные центры.

Руководство СССР хотело спасти Советский Союз – а в результате содействовало его быстрому исчезновению", – пояснив Портніков.

На його думку, помилка керівництва СРСР стала, як і дії Путіна, прискорювачем історичних процесів. "Она не могла ни изменить их, ни повернуть вспять", – підсумував журналіст.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Шашлики 2.0": Урядовий квартал утік, а як щодо попереджень для решти? - Зоя Казанжи

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:46

"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...

Аналітики The Financial Times підрахували реальний мобілізаційний резерв України

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:19

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...