"КДБ Білорусі працює, як у радянські часи. Якби Шаройко був кадровим розвідником, він би так швидко не розколовся" - ветеран зовнішньої розвідки

Цілком імовірно, що під час допитів співробітники білоруського КДБ шантажували українського журналіста або використовували психотропні речовини.

Павло Шаройко. Фото:Україна молода

Комітет державної безпеки Білорусі продовжує використовувати у своїй роботі радянські методики. Про це заявив виданню Гордон ветеран зовнішньої розвідки генерал-лейтенант Василь Богдан, передають Патріоти України.

Він прокоментував заяву КДБ Білорусі про те, що затриманий український журналіст Павло Шаройко зізнався у шпигунстві.

"Відверто кажучи, нічого дивного в діях білоруської влади я не бачу. У них союзна держава з РФ і вони координують свою діяльність, щоб стримати демократичні процеси, які рухаються на їхні авторитарні режими з України. У всіх республіках колишнього СРСР форми і методи оперативно-службової, розвідувальної і контррозвідувальної діяльності були однаковими. І методика роботи КДБ Білорусі залишилася такою самою, як і була за радянських часів. Вони вважають, що якщо раніше спецслужби використовували журналістів для розвідувальної діяльності, то і зараз Україна робить те саме щодо них", – зазначив Богдан.

На його думку, Шаройко не міг займатися розвідувальною діяльністю.

"Якби журналіст Шаройко дійсно був кадровим розвідником, він би так швидко не розколовся. Навіть уявити такого не можу. По-перше, це не відповідає методам роботи військової розвідки. По-друге, він давно відомий у журналістських колах. Звичайно, Шаройко як журналіст шукав якусь інформацію.

Але в Білорусі надзвичайно жорсткий контррозвідувальний режим. У них розвивається шпигуноманія та залякування. Останній диктатор Європи робить усе, щоб утриматися при владі і передати її своєму спадкоємцеві", – підкреслив співрозмовник.

Він не відкидає, що під час допитів співробітники білоруського КДБ шантажували журналіста.

"Такі затримання вони використовують, щоб показати білорусам: мовляв, дивіться, і Україна веде проти нас розвідувально-підривну діяльність. Але Шаройко не займався жодним шпигунством. Це неможливо.

Інша річ, що його могли шантажувати і чинити на нього психологічний тиск. Не відкидаю і використання психотропних речовин під час допитів. Але при розумі він би так себе не обмовив", – резюмував Богдан.

Як повідомлялося раніше, у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України повідомили, що Шаройко не є співробітником української розвідки з 2009 року. Він звільнився за станом здоров'я і почав працювати журналістом.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 25 квітня: Що потрібно зробити для гарного самопочуття, а чого уникати у Марків день

п’ятниця, 25 квітень 2025, 7:05

Народне свято 25 квітня відоме під назвами, Марк ключник, Василь-парильник. 25 квітня за новим стилем (8 травня за старим) вшановують пам'ять одного з апостолів євангеліста Марка. За юліанським календарем сьогодні вшановують преподобного Василя Сповідн...

Під час візиту світових лідерів на похорон Папи Франциска: Україна запропонувала провести в Римі саміт - джерела

четвер, 24 квітень 2025, 22:50

Україна звернулась до Італії та інших європейських партнерів з проханням організувати в Римі розширений саміт щодо війни Росії проти України, коли світові лідери прибудуть на похорон Папи Римського Франциска. Про це повідомляє La Reppublica в четвер, 2...