Комітет державної безпеки Білорусі продовжує використовувати у своїй роботі радянські методики. Про це заявив виданню Гордон ветеран зовнішньої розвідки генерал-лейтенант Василь Богдан, передають Патріоти України.
Він прокоментував заяву КДБ Білорусі про те, що затриманий український журналіст Павло Шаройко зізнався у шпигунстві.
"Відверто кажучи, нічого дивного в діях білоруської влади я не бачу. У них союзна держава з РФ і вони координують свою діяльність, щоб стримати демократичні процеси, які рухаються на їхні авторитарні режими з України. У всіх республіках колишнього СРСР форми і методи оперативно-службової, розвідувальної і контррозвідувальної діяльності були однаковими. І методика роботи КДБ Білорусі залишилася такою самою, як і була за радянських часів. Вони вважають, що якщо раніше спецслужби використовували журналістів для розвідувальної діяльності, то і зараз Україна робить те саме щодо них", – зазначив Богдан.
На його думку, Шаройко не міг займатися розвідувальною діяльністю.
"Якби журналіст Шаройко дійсно був кадровим розвідником, він би так швидко не розколовся. Навіть уявити такого не можу. По-перше, це не відповідає методам роботи військової розвідки. По-друге, він давно відомий у журналістських колах. Звичайно, Шаройко як журналіст шукав якусь інформацію.
Але в Білорусі надзвичайно жорсткий контррозвідувальний режим. У них розвивається шпигуноманія та залякування. Останній диктатор Європи робить усе, щоб утриматися при владі і передати її своєму спадкоємцеві", – підкреслив співрозмовник.
Він не відкидає, що під час допитів співробітники білоруського КДБ шантажували журналіста.
"Такі затримання вони використовують, щоб показати білорусам: мовляв, дивіться, і Україна веде проти нас розвідувально-підривну діяльність. Але Шаройко не займався жодним шпигунством. Це неможливо.
Інша річ, що його могли шантажувати і чинити на нього психологічний тиск. Не відкидаю і використання психотропних речовин під час допитів. Але при розумі він би так себе не обмовив", – резюмував Богдан.
Як повідомлялося раніше, у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України повідомили, що Шаройко не є співробітником української розвідки з 2009 року. Він звільнився за станом здоров'я і почав працювати журналістом.
Очевидно, що підтримання російським командуванням потрібного йому темпу наступу одразу на кількох операційних напрямках почало викликати у нього, скажімо так, певні труднощі. . 1. Найбільш красномовний приклад – дії угруповання військ (УВ) противника ...
У ракеті "Трембіта" використовуються технології часів Другої світової війни. Імпульсний реактивний двигун зараз практично не застосовується в авіації через певні обмеження, які має. Одне з них – це дуже інтенсивний звук під час роботи. В етері телемара...