Хіти тижня. Блогер провів математичний аналіз кривавої ДТП в Харкові

Український блогер Євген Соловйов провів математичний аналіз жахливої ДТП у Харкові і зробив висновок, що у водія Volkswagen Touareg, який проходить як свідок у справі, не було шансів уникнути зіткнення з Lexus.

Цю аналітику опублікувало видання "Віче", передають Патріоти України. Підрахунки він проводив на основі відео з місця ДТП.

На 4-й секунді відео "Лексус" проїжджає повз Дитячого світу, на 11-й секунді він вже в кінці площі Конституції. Зразкова відстань між цими точками - 230 м. 230м÷7~33 м/сек. або майже 120 км на годину. - з такою середньою швидкістю "Лексус" перетнув площу Конституції.

Свідки стверджують, що до моменту зіткнення "Лексус" прискорився (тобто міг розігнатися і до 130-140 км на годину).

Другий шматок (починається з 12-ї секунди). Виїжджаючи на площу з 2-ї смуги Бурсацького узвозу, "Фольксваген Туарег" злегка відвертає вліво, приблизно на 10 градусів, оскільки в'їзд на провулок Мечникова розташований трохи лівіше смуги руху.

Це означає, що "Лексус" і "Фольксваген" зіткнулися не строго за перпендикулярною лінією, а під кутом 80 градусів ("Лексус" під'їжджав під цим кутом із задньої напівсфери стосовно вектора руху Фольксвагена).

При цьому видно, що за останню секунду перед аварією (на відео це проміжок між 18-ю і 19-ю секундами) "Фольксваген" подолав відстань, трохи більше, ніж два свої корпуси, тобто приблизно 10 м, що відповідає швидкості 36 км на годину.

Блогер оцінив можливості водія "Фольксвагена" побачити "Лексус" за секунду до зіткнення.

"Будуємо трикутник, де точка С - місце зіткнення, точка А - місцезнаходження "Лексуса" за секунду до зіткнення (АС = 33 м), точка В - місцезнаходження "Туарега" за секунду до аварії (ВС = 10 м). З огляду на невисокий одворот "Фольксвагена", кут АСВ = 80 градусів. Нам потрібно знайти величину кута АВС - так ми дізнаємося, куди повинен був дивитися (під яким кутом до напрямку свого руху) водій "Фольксвагена", щоб помітити "Лексус" хоча б за секунду до зіткнення", - пише блогер.

Скориставшись теоремою косинусів, він знайшов:

Відстань ВС = 32,8 м

Величина кута АВС = 82,5 градуса, тобто майже під прямим кутом стосовно напрямку руху, і явно за межами огляду через лобове скло (тільки через бічне).

"Ну а далі - робіть висновки. Особливо водії. Наскільки можливо під час їзди (наголошую - під час руху, а не перед його початком) вертіти головою вправо-вліво на 80-90 градусів, і не дивитися на дорогу перед собою. А якщо б в цей час на червоне світло замість "Лексуса" справа на пішохідний перехід спереду (на Мечникова) вискочив пішохід?" - пише Соловйов.

За словами блогера, аргумент, що "Лексус" був помічений іншими водіями (які їхали за "Фольксвагеном"), не приймається. Вони перебували приблизно на 10-15 м ззаду "Фольксвагена" і, відповідно, за секунду до аварії "Лексус" цілком потрапляв у їхній сектор огляду (під кутом приблизно 50-60 градусів). У момент початку руху "Фольксвагена" (приблизно 3,5 секунди до зіткнення) "Лексус" перебував приблизно за 115-120 м від перехрестя (йому вже горів жовтий, і ніяких підстав вважати, що його водій, не зменшуючи швидкості, захоче проскочити на червоний, не було).

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Британія і США евакуюють родини дипломатів з Києва - це жест політичної підтримки України", - Снєгирьов

вівторок, 25 січень 2022, 16:16

Велика Британія дає Росії чітко зрозуміти, що вони розглядають можливість військової ескалації з боку Росії, адже рівень напруги вже дійшов до критичної червоної позначки. Відповідно, таку евакуацію варто розуміти не як сигнал до паніки, а як один з елеме

"В свое время Кремль не смог победить Чечню, которая меньше, чем Черниговская область. Так что говорить об их возможности победить Украину?" - Береза

вівторок, 25 січень 2022, 15:29

"Ладно, я дозрел таки до этого поста. После 3716 звонка с вопросом о том, "а будет ли война?", я понял, что проще один раз написать, чем отвечать каждому", - пише у своєму блозі Борислав Береза, передають Патріоти України, і продовжує:. "Начнём с того,...