Міноборони Білорусі запросило Україну і ще кілька держав направити спостерігачів на спільні російсько-білоруські навчання "Захід-2017", які повинні відбутися на білоруській території 14-20 вересня. Крім України, в якості спостерігачів на навчання "Захід-2017" запрошені також Польща, Литва, Латвія, Естонія, Швеція та Норвегія. Всього - сім країн. Про це пише на сайті УНІАН військивй експерт, генерал-лейтенант запасу, екс-заступник начальника генштабу ЗСУ Ігор Романенко, передають Патріоти України, продовжуючи:
За яким принципом запрошувалися спостерігачі? Як правило, це найближчі держави до того району, в якому проводяться навчання. В даному випадку це Польща, Україна, Литва, Латвія і Естонія. А Швеція і Норвегія запрошені в зв'язку з тим, що скандинави вкрай стурбовані тим, що відбувається.
І, запрошуючи спостерігачів з усіх цих країн, організатори навчань нібито роблять крок їм назустріч.
Навчання дійсно є приводом для занепокоєння, адже російські війська і військова техніка опиняться у наших північних кордонів. А угруповання зосереджених там військ складе до 13 тисяч осіб. Згідно з Віденським документом, країни, які проводять навчання, зобов'язані повідомити іншу сторону про навчання за участю понад 9 тисяч осіб і забезпечувати обов'язкову інспекцію іншого боку при навчаннях за участю більше 13 000 чоловік, тобто цим документом передбачається запрошення міжнародних спостерігачів. Тому білоруси і запросили українських спостерігачів.
Але це не головне.
Важливіше те, що одночасно з цим росіяни, рішенням верховного головнокомандувача, як правило, проводять перевірки боєготовності своїх збройних сил. А це дозволяє їм розгорнути угруповання чисельністю не в одну сотню тисяч військовослужбовців з відповідною кількістю озброєння і техніки. Такі "перевірки" під виглядом навчань проводилися Росією не раз.
Наприклад, так було і при проведенні навчань "Кавказ-2008", які обернулися трагедією для Грузії, при "Сочі-2014" - що обернулося для України анексією Криму і введенням військ в східні області країни, і при навчаннях "Кавказ 2016", коли було задекларовано участь 12 тисяч військовослужбовців, а було розгорнуто угруповання понад 100 тисяч.
Причому, проводячи перевірку, росіяни не тільки проводять тренування і підготовку своїх збройних сил, але і створюють ударне угруповання, проводять підготовку інших силових структур і всього державного механізму.
Так що все це дуже серйозно, оскільки, завдяки цим вченням, Росія створює потужне угрупування військ біля кордонів з Україною. А запрошення спостерігачів від України - це всього лише пропагандистський трюк, виведення на перший план другорядних обставин і, паралельно, відволікання уваги від головного.
А головне полягає в тому, що Росія може створювати ударні угруповання для початку повномасштабної війни з Україною. Для цього їй може знадобитися близько 240 тисяч осіб. І до середині вересня Москва цілком може зібрати такі сили.
Так, раніше РФ почала формування п'яти дивізій, чотири з яких розташовані на східних рубежах (три - на кордоні з Україною, одна - на кордоні з Польщею). І в цьому році вона закінчує формування цих дивізій, при цьому оснащуючи їх найсучаснішим озброєнням: танками Т-90, артилерійськими двоствольними самохідними установками та іншими сучасними зразками. Дивізії розташовані в Смоленській, Воронезькій та Ростовській областях.
До слова, в минулому році подібне ударне угруповання вже було сформоване, проведені відповідні тренування і перевірки, але Путіну, на той момент, було невигідно його використання. Тому все закінчилося тим, що Росія використовувала цей момент для надання військово-політичного тиску, в першу чергу, на Україну, а також на найближчі держави - Польщу і Прибалтику.
Зараз, за задумом росіян, стратегічні навчання спрямовані на відпрацювання дії в бік Польщі. Але Україна - на вістрі, як завжди.
Проаналізувавши фотографію того, як очільниця німецького МЗС Анналена Бербок відвернулася від канцлера Олафа Шольца, штучний інтелект знайшов цікаве порівняння. Таким спостереженням поділилася голова правління Інформаційного центру «Майдан Моніторинг» ...
Переможниця шоу Холостяк 13, волонтерка і перекладачка німецької мови Інна Бєлєнь також провела екскурсію квартирою, яку орендує у Києві, передають Патріоти України. Бєлєнь і ветеран війни Олександр Терен після завершення реаліті будують стосунки. Зара...