Хіти тижня. Можливий не повномасштабний наступ, а нові "котли": Генерал попередив про небезпеку на Донбасі

Є дуже багато факторів, які впливають на активізацію противника, з метою завдати удари на Донбасі і зробити локальні прориви.

Дмитро Уманець. Фото: Слово і Діло.Угрупування російських військ чисельністю близько 20 тисяч осіб, зосередженого на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, недостатньо для повномасштабного наступу, але достатньо для "вогнищевих бойових дій", в тому числі організації "котлів". Про це "Обозревателю" розповів генерал-лейтенант запасу Дмитро Уманець, передають Патріоти України.

Коментуючи повідомлення заступника міністра оборони України Івана Руснака про те, що на території України знаходиться близько 60 тисяч російських військовослужбовців, генерал зауважив: "Напевно, з них 40 тисяч в Криму і близько 20 тисяч на Донбасі".

Уманець визнав: "Це серйозне велике угрупування, яке може робити багато речей. Для повномасштабного наступу цього недостатньо, але організувати осередкові бойові дії на кшталт "котлів" - як було під Дебальцевим, під Іловайськом, - вони можуть. Вони можуть наносити попереджувальні удари, зривати плани наших ЗСУ".

У цьому контексті журналісти запитали, наскільки ймовірним є організації противником нових "котлів". Відповідаючи на запитання, Уманець звернув увагу на низку чинників, які можуть сприяти такому розвитку подій. Це і "погана робота керівництва", і стан "чи то війни, чи то миру, коли то стріляють, то не стріляють", і втома військовослужбовців від триваючої війни. "Тому виключати, що десь може бути завдано серйозного удару, в тому числі прорив нашої оборони, я б не став. Є дуже багато факторів, які позитивно впливають на те, щоб противник міг активізуватися і завдати ударів і зробити невеликі прориви", - зауважив він.

Генерал також пояснив, що для організації "котла" досить до 5 тисяч осіб, і "це теж чимале угрупування". Відповідаючи на запитання, чи може противник активізуватися в найближчі літні місяці, Уманець сказав: "Ще час є - до вересня". Він нагадав про те, що у вересні поточного року в Білорусі пройдуть масштабні російсько-білоруські навчання "Захід-2017". "Це повинно нас насторожити, оскільки противник може планувати якісь дії".

У той же час він нагадав про те, що українська армія "побудувала непогану оборону" - "в 2 і в 3 ешелони", а також про те, що ситуацію в Росії, перш за все, соціально-економічну, не можна назвати сприятливою. Виходячи з цього, він дійшов висновку, що "Путін не буде вживати серйозних заходів, щоб наносити масовані удари по Україні".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Стартувати на людей без маски на відкритому повітрі, де немає скупчення людей - рагулячий совок", - Гайдукевич про дикий інцидент у Гідропарку

вівторок, 7 квітень 2020, 14:21

"Мах на сонце - бух на землю. Усього перший день неадекватних правил карантину, а поліція по сам кашкет вивалялася в зашкварах. Правда дехто вперто намагається захищати ідіотські новації імені Імпотенції Влади, і такі ж ідіотські методи їх впровадження...

Хіти тижня. Загибель недосвідченого політика: Є висока ймовірність фіналу влади Зеленського до кінця 2020 року, - політолог

вівторок, 7 квітень 2020, 14:00

Всі патріотичні уми країни мають вже сьогодні думати над тим, як втримати ситуацію у державі під контролем. "Усе те, що не перший тиждень відбувається довкола парламенту, свідчить про наступне – Зеленський втрачає навіть умовний контроль над своєї парл...