Угрупування російських військ чисельністю близько 20 тисяч осіб, зосередженого на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, недостатньо для повномасштабного наступу, але достатньо для "вогнищевих бойових дій", в тому числі організації "котлів". Про це "Обозревателю" розповів генерал-лейтенант запасу Дмитро Уманець, передають Патріоти України.
Коментуючи повідомлення заступника міністра оборони України Івана Руснака про те, що на території України знаходиться близько 60 тисяч російських військовослужбовців, генерал зауважив: "Напевно, з них 40 тисяч в Криму і близько 20 тисяч на Донбасі".
Уманець визнав: "Це серйозне велике угрупування, яке може робити багато речей. Для повномасштабного наступу цього недостатньо, але організувати осередкові бойові дії на кшталт "котлів" - як було під Дебальцевим, під Іловайськом, - вони можуть. Вони можуть наносити попереджувальні удари, зривати плани наших ЗСУ".
У цьому контексті журналісти запитали, наскільки ймовірним є організації противником нових "котлів". Відповідаючи на запитання, Уманець звернув увагу на низку чинників, які можуть сприяти такому розвитку подій. Це і "погана робота керівництва", і стан "чи то війни, чи то миру, коли то стріляють, то не стріляють", і втома військовослужбовців від триваючої війни. "Тому виключати, що десь може бути завдано серйозного удару, в тому числі прорив нашої оборони, я б не став. Є дуже багато факторів, які позитивно впливають на те, щоб противник міг активізуватися і завдати ударів і зробити невеликі прориви", - зауважив він.
Генерал також пояснив, що для організації "котла" досить до 5 тисяч осіб, і "це теж чимале угрупування". Відповідаючи на запитання, чи може противник активізуватися в найближчі літні місяці, Уманець сказав: "Ще час є - до вересня". Він нагадав про те, що у вересні поточного року в Білорусі пройдуть масштабні російсько-білоруські навчання "Захід-2017". "Це повинно нас насторожити, оскільки противник може планувати якісь дії".
У той же час він нагадав про те, що українська армія "побудувала непогану оборону" - "в 2 і в 3 ешелони", а також про те, що ситуацію в Росії, перш за все, соціально-економічну, не можна назвати сприятливою. Виходячи з цього, він дійшов висновку, що "Путін не буде вживати серйозних заходів, щоб наносити масовані удари по Україні".
Здавна наші предки вірили, що сни, які наснилися в ніч проти 22 лютого, є віщими. Але вони збудуться протягом півроку.
"Навіщо поширювати інформацію, яка ні до чого не приведе? Хай як сильно оточення Трампа не бажало б усунути Зеленського - без виборів це неможливо. Крапка. Однак створити атмосферу невизначесності й дискомфорту такі вкиди цілком спроможні, хіба ні?" - ...