У Москві вирішується питання про владу. На виборах оформляють вже прийняте рішення, яке верхівка обговорює заздалегідь – зараз. Так пише для Нового времени російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський, передають Патріоти України.
В оточенні Путіна виникли дуже серйозні сумніви про те, чи зможе він виконувати свої функції у відносинах із Заходом, особливо після принизливої зустрічі з Макроном, коли французький президент показав, як потрібно розмовляти з цим суб'єктом. Тому зустріч з Трампом на саміті G20 була дуже важливою, саме з точки зору позиції Путіна всередині російської верхівки. І тут вона пройшла для нього дуже вдало. Це, звісно, підігравалося російською пропагандою: "Ось який великий державний діяч, як він довго розмовляв з Трампом" і так далі. Це Трамп зміг йому подарувати.
До речі, перед поїздкою Трампа у Вашингтоні була дуже серйозна дискусія: більшість не тільки конгресменів, а й членів кабінету американського президента виступали проти формальної тривалої зустрічі. Пропонували зіткнутися десь у коридорчику біля туалету – і досить буде для Путіна. Але ж ні, Трамп наполіг на масштабному форматі і все, що Путіну потрібно для внутрішнього споживання – і те, як він вміє вирішувати питання з Заходом, як його цінують у ролі одного зі світових керівників – все це було продемонстровано і досить сильно зміцнило позиції Путіна. І не випадково, що відразу після Великої двадцятки він почав по суті свою передвиборчу кампанію: вирушив до Єкатеринбурга, посилив атаки на опозицію, перш за все, на Навального. Він переконав більшу частину так званої російської еліти, що справляється зі своїми обов'язками. Це – з одного боку.
Але з іншої – з точки зору відносин між Росією і США, з усіх ключових питань, ця зустріч стала повним провалом. Тому що Трамп все-таки розуміє, що якісь особисті знаки уваги він може Путіну надати, але варто йому зробити крок до угоди з Путіним, перш за все щодо України, це буде зустрінуте з обуренням більшості істеблішменту. До речі, щодо України чи не в якості досягнення в Москві відзначили, що США призначили спеціального представника щодо України. Але кого? Це колишній представник США в НАТО, близький співробітник Маккейна. І негайно після саміту він поїхав до Києва разом з Тіллерсоном ще раз підтвердити позицію США щодо підтримки територіальної цілісності і суверенітету України. Тобто ніяких очікуваних Москвою зрушень у двосторонніх відносинах з США не відбулося. Але зі своїм внутрішньополітичним завданням в самій Росії Путін впорався.
Водночас, навіщо це було Трампу – найбільша загадка. Що його змушує весь час робити якісь подарунки Путіну? Тепер йому в Вашингтоні доводиться відмиватися від усього, що там сталося. Це і є найбільша загадка: що змушує його підігравати Путіну – дурість або якісь більш серйозні причини, компромат або ще щось. У міру своїх можливостей він робить щось приємне для Путіна, але цей захід не такий великий. У Москві ж вважали, що достатньо допомогти одній недалекій людині стати президентом і всі питання вона вирішить. Але в США президент має досить обмежену владу і не може запропонувати Москві нічого серйозного.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...