Хіти тижня. "В України багато роботи, треба ефективно працювати. А натиснути на Путіна зможуть лише США, після чого він піде з Донбасу" - Пономар

Політолог наголосив, що починаючи з 2014-го, він був одним з перших, хто стверджував зі 100% упевненістю, що в України все вийде.

Олег Пономар. Фото:соцмережі

Про блогерство, порохоботів, майбутні вибори в Росії та майбутнє України розповів відомий блогер Олег Пономар. Своїми прогнозами він поділився на сайті Факти.ICTV, передають Патріоти України.

Феномен Пономаря

- Я переміг в Топ-100 завдяки кільком чинникам: збулися прогнози, манері писати позитивно, звичкою робити ранкові пости, які стали традиційними і невід'ємною частиною початку дня кожного читача; мої джерела, які рідко коли помилялися.

Починаючи з 2014-го, я був одним з перших, хто стверджував зі 100% упевненістю, що в України все вийде. Таких людей було мало, хіба що згадаю Свирида Опанасовича.

Зараз таких блогерів вже кілька десятків. Наприклад, Денис П'ятигорець, який робить таку ж добірку новин. Влад Пономар. Багато хто пішов моїм шляхом.

Феномен в тому, що потрібно було вселяти надію в 2014 році, коли люди перебували в стані розгубленості, незнання і невпевненості. Я почав одним з перших, тому зараз у мене стільки підписників.

Ще мої суботні: я дозволяю читачам відпочити від політики і трохи подумати про життя, про долю, про зраду. Загальнолюдські цінності, європейський погляд на життя, об'єктивні і чесні новини і справджені прогнози -такий контент вийшов дуже вдалим.

Порохобот - це погано?

- Це елементарна медіатехнологія нашого ворога, технологія дискредитації. Термін "порохоботи" був внесений в український медіапростір російським політичним оглядачем Ілларіоновим.

Завдяки технології, яка створила негативну конотацію, українські виборці (які обрали президента в 2014-му, і зараз підтримують свій вибір) відчувають себе ніяково.

Це і є негативна медіатехнологія. Такий метод гібридної війни визнали НАТО, ЄС, США. Зараз вони виділяють бюджети проти російської кіберактивності в соцмережах.

"Секта Пономаря"

- Те, що поширюють в фб проти мене, це та ж технологія. Вони охрестили людей, які хочуть отримувати об'єктивні новини на моїй сторінці, вірити в Україну, брати участь в будівництві країни і робити реформи, "сектою Пономаря". Це елемент гібридної війни.

Цьому терміну також додали негативний і глузливий відтінок. Виходить, що люди зі здоровим глуздом, об'єктивні, інтелігентні повинні соромитися признатися, що читають Пономаря.

Зрада і перемога

- Нам не потрібна ні зрада, ні перемога, нам потрібен об'єктивний аналіз. Якщо ми бачимо, що реформи трохи буксують або Рада не дуже ефективно працює, ми повинні про це говорити. Це об'єктивний факт.

Ми, як виборці, вимагаємо у Ради приймати більше законів. Якщо Україна, наприклад, взяла на себе зобов'язання створити антикорупційний суд, так ми просимо: "Створіть". Адже це була наша обіцянка і Америці, і ЄС.

Але також ми повинні говорити про позитивне - ось, отримали безвіз. Це відмінна робота, країна виконала 114 вимог ЄС!

Україна і НАТО

- Варшавський саміт НАТО 2016 визначив нам термін до 2020 року, до кінця якого українська армія повинна відповідати стандартам Альянсу. Це програма-мінімум. Завдання складне, але здійсненне.

Але є більш складні завдання, адже НАТО - це військово-політична організація. Альянс вимагає не тільки реформи армії, а й політичні: реформи в економіці, в боротьбі з корупцією. Це нам буде зробити складніше.

Тому навіть, якщо наша армія до 2020 року буде готова до вступу в НАТО, то наша вся країна навряд чи буде готова, адже за решту кілька років такі реформи ми не встигнемо провести. Альянс нам говорить: двері відкриті. Це повинно нас стимулювати до реформ.

Нам потрібно створити антикорупційний суд, службу фінансових розслідувань замість податкової поліції, відкрити ринок землі і провести приватизацію.

Роботи багато, тому Україна не вступить в НАТО в 2020 році і в 2021 не вступить, але ми повинні ефективно працювати.

На наступні 4 роки, після виборів 2019 року, у нас буде шанс отримати план щодо руху до членства.

Політика Гройсмана на тверду 4

Ця осінь названа "осінню реформ", адже у нас прийняли 4 великі реформи (судова, освітня, медична і пенсійна). Хоча багато експертів говорили, що не зможемо їх прийняти.

Гройсман іде на тверду 4 за 5-бальною системою. Він колишній спікер в Раді, тому вміє домовлятися з депутатами і працювати в трикутнику Рада-президент-уряд.

Крім того, прийнято багато законів, які я називаю законами Макса Нефьодова, по дерегуляції бізнесу.

Вибори президента в 2019 році

- Я не буду проявляти свою симпатію або антипатію, скажу, як аналітик з боку.

Не бачу фігури за масштабом, яку можна порівняти з нинішнім президентом, не бачу йому конкурентів в 2019 році. Можливо, через 4 роки з'явиться новий політик.

Я не можу уявити умовного Вакарчука на переговорах з Меркель або Трампом. Потрібно бути дипломатичним лисом, знати всі прийоми, потрібен величезний досвід і масштаб історичної політичної особистості.

Подивитися навіть по рейтингу Топ-100 блогерів, де знаходиться Вакарчук, - ось це його реальний рейтинг, а не те, що плюсують 15% проплачені соціологічні опитування.

Кандидати на виборах в Росії

Кандидатура Собчак узгоджена з Кремлем. У неї завдання говорити для лібералів, яких в Росії відсотків 5. Всі кандидати, які братимуть участь у виборах в Росії, грають свої ролі, які розписані в Адміністрації президента РФ. Тому як там вирішать, того за допомогою медіа технологій і оберуть.

А вирішать вони тільки з огляду на фактор США. На скільки Штати зможуть на них натиснути і змусити змінити свою політику.

США прийняли дуже сильний закон, 9 пакет, який підписав Трамп в серпні. І якраз в лютому повинен бути звіт Мінфіну США про статки всіх близьких людей до Путіна. Ось це буде елементом тиску на нього.

Це найсильніший меседж Путіну, щоб він або не йшов на вибори, або з часом провів операцію наступника.

Будь-який тиск Америки на РФ добре впливає на Україну, адже це робиться з метою зробити Росію менш агресивною, більш договороспроможною і змусити дотримуватися міжнародних норм поведінки.

Якщо Росія буде йти назустріч США, то вона буде робити деякі поступки, такі як відхід з Донбасу і з часом можна буде говорити про Крим, як почати процес поступового його повернення. Це мета США.

Україна виграє у кожному випадку, єдине питання: з якою швидкістю все це буде відбуватися?

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Ніхто в Росії Путіна в Гаагу пакувати не буде": Кондратюк описав можливий сценарій розвитку подій у РФ

четвер, 21 вересень 2023, 8:25

Російські так звані еліти давно вже планують, а в силових органах і безпосередньо в збройних силах РФ давно визріває заколот щодо усунення президента Володимира Путіна. Але російський диктатор не відбудеться простим відстороненням від влади, його фізич...

Темпи боїв біля Роботиного і Вербового знизились, ЗСУ проводить висадку десанту на лівий берег Херсонщини, - ISW

четвер, 21 вересень 2023, 7:56

Темпи боїв біля Роботиного і Вербового знизились, однак, ЗСУ мали просування в цьому регіоні. Крім цього, продовжуються операції з висадки десанту на лівий берег Дніпра в Херсонській області. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). "Укра...