Юлія Косата із Харкова створює для кішок шерстяні будиночки у вигляді юрт, повідомляють Патріоти України. Роботи продає закордон. Коштують в середньому $180 — $200.
Щоб почати заробляти, не потрібно великих заощаджень. Достатньо раз потратитися на інструменти - рубель (дерев'яну дошку із зубцями) і голку для валяння. Також спочатку можна купити невелику кількість шерсті, необхідну для одного виробу. Вкладені гроші повернуться після продажу. Про це розповіла Юлія Косата.
"Вісім років тому побувала у столиці Непалу. Побачила
магазинчики, де продавалися вироби з шерсті. Речі так сподобалися, що після
повернення в Україну, поставила собі ціль навчитися їх робити. Спочатку пішла
на кілька майстер-класів, потім - займалася самостійно. Робила тапочки,
іграшки, шапочки, валянки. Помітила, що мої три кішки дуже люблять гратися і
лежати на шерсті, - розповідає Юлія Косата. - Якось побачила передачу про юрти
(переносне конусоподібне житло) і вирішила зробили маленьку копію для котів.
Чотири перші роботи опублікувала в Інтернеті. Люди почали писати і
замовляти".
Будиночки для кішок продає три роки. Для цього зареєструвала свою сторінку на американському сайті. В місяць в середньому купують 4 роботи. Крім того, майстриня регулярно проводить майстер-класи.
"Пробувала відкрити магазин. Мої роботи на американському сайті побачили виробники шерсті із Кореї. Приїжджали у Харків, були готові вкласти кошти у виробництво. Навіть відкрили ТОВ і орендували приміщення. Але через високі податки, дорогу оренду і електрику, витрати перевищували дохід. Бізнесу не вийшло. Думали піти іншим шляхом. Корейці хотіли присилати шерсть, а я мала відправити назад виріб. Таким чином не довелося б платити за розтаможення. Але виникли проблеми із звітністю і бюрократією. На кордоні вимагають звіт з вказанням точної ваги отриманого і відправленого матеріалу. Порахувати це в ручній роботі неможливо. Тому продовжую продавати онлайн".
На створення такого будиночка Юлія Косата витрачає від кількох днів до тижня. Собівартість одного - $70.
Спочатку роблю шаблон будиночка. На нього викладаю кілька шарів шерсті, змочую її мильним розчином і втираю. Потім знімаю заготовку із шаблону. Повертаю в рулон і катаю рублем у різних напрямках. Потім розрівнюю складки спеціальними дерев'яними утюжками для валяння. Малюнки наношу за допомогою голки для валяння", - розповіла майстриня.
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...
Тенденція росіян щодо того, щоб здійснювати штурмові дії на цивільних автомобілях, мотоциклах чи навіть самокатах приховується зовсім не у тактиці, а у виснаженні парку військової техніки. Про це у своєму Telegram-каналі написав російський журналіст Ма...