Закріпивши в законі намір України вступити в НАТО, Верховна Рада зробила дуже важливий крок, однак для зближення з Альянсом владі країни належить провести ряд реформ і суттєво модернізувати оборонний сектор. Про це заявив в коментарі виданню Гордон колишній прес-аташе посольства Грузії в Україні Бачо Корчілава, передають Патріоти України.
"Це дуже важливе рішення. Воно дає розуміння, що основною метою України є вступ до НАТО. Наближення до Альянсу здійснюється завдяки реалізації реформ, модернізації сектора оборони, безпеки та військово-політичного сектора. НАТО - це дуже чітка структура. Ухвалення цього закону було необхідним. Але це тільки політичний крок, але ж є ще ряд інших реальних кроків, які потрібно зробити. Це цілий комплекс дій. Але дуже важливий крок зараз вже зроблений", - зазначив Корчілава.
На його думку, прийняте парламентом рішення не розділяє українське суспільство.
"У нас багато нардепів займаються дурницями. Тому йти в Альянс без законодавчого закріплення цих намірів було б набагато складніше. Якщо ми самі не визначилися на рівні національного законодавства, то що тоді говорити партнерам? А так ми продемонстрували, що наша державна політика рухається саме в цьому руслі. І не потрібно говорити, що зараз не час для цього рішення і що воно розділяє суспільство. Це неправда. Держава повинна чітко сформулювати свою зовнішню політику. І на даний момент це правильно", - підкреслив співрозмовник.
Він акцентував увагу на тому, що членом Альянсу може стати країна, яка бере участь в територіальних конфліктах.
"На Заході побачать, що Україна хоче рухатися в напрямку НАТО. А взагалі зміни повинні відбутися в наших головах. Є лише два шляхи. По одному з них ми рухалися дуже довгий час, і ви бачите, до чого прийшли. Це не дуже хороша дорога була.
Найкраща з усіх існуючих сьогодні в світі конфігурацій безпеки - це НАТО. І хочу ще додати одну важливу річ. Багато хто говорить, що країну, яка бере участь в територіальному конфлікті, не приймають в НАТО. Це міф, вигаданий Кремлем 15 років тому, коли Шеварднадзе (екс-президент Грузії - ред.) заявив про прагнення Грузії в Альянс. Тобто такого пункту в статуті НАТО не існує", - резюмував Корчілава.
Як повідомлялося раніше, 8 червня під час ранкового засідання Верховна Рада прийняла законопроект №6470, яким на законодавчому рівні закріпила намір України вступити в НАТО.
19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...