"Перш за все це питання престижу для [канцлера Німеччини Ангели] Меркель і [президента Франції Франсуа] Олланда як миротворців. Москва використовує ці амбіції, підштовхуючи їх до тиску [на Україну]. Але ні в якому разі не потрібно піддаватися", - підкреслив він .
Піонтковський також розкритикував Мінські угоди.
"Єдине, що там хорошого, - це припинення вогню і лінія розмежування сторін. Все інше - це ненаукова фантастика. Москва ніколи не виведе війська і кордон не віддасть, тому вам ламати свою державу заради амбіцій Олланда і Меркель не потрібно. Це тимчасово окуповані території. Все, крапка. Все, що там відбувається, - це відповідальність агресора і окупаційної влади", - зазначив він.
На думку історика, Росія домагається проведення виборів на окупованих територіях Донбасу, щоб "моторили і ахметови засідали там в радах, а потім - і в українському уряді".
"Путін не впорався з Україною військовим шляхом, тепер хоче ось так - заштовхнути цю ракову пухлину на територію України. Я думаю, від цього потрібно категорично відмовлятися. Пояснення західним союзникам дуже просте: Москва нічого не виконує, навіть умову про припинення вогню", - сказав він .
Піонтковський також упевнений, що Києву не варто поспішати з реінтеграцією окупованих територій, бо зараз це може бути небезпечно.
"Українська армія може тримати оборону на лінії розмежування - далі агресор не пройде. Владі України тим часом необхідно боротися з корупцією, будувати правову державу, а що буде відбуватися там - нехай за це відповідає Росія. Це тимчасово окуповані території. Рано чи пізно вони повернуться. А в такому вигляді - начинені бандитами, з повним контролем Москви - вони Україні не потрібні і дуже небезпечні для неї. Повернені таким чином вони стануть на шляху європейського розвитку України", - зазначив він.
Зміна Конституції України до кінця 2015 року була одним з узгоджених в Мінську в лютому пунктів угоди по врегулюванню конфлікту в країні, проте цьому має передувати виконання кількох умов, в тому числі повне припинення вогню, відведення озброєнь і відновлення контролю над лінією українсько-російського кордону.
У серпні 2015 року український парламент ухвалив у першому читанні законопроект про зміну Конституції, що передбачає "специфічний порядок" здійснення місцевого самоврядування в деяких районах Донецької і Луганської областей, які визначаються окремим законом. При цьому українська влада заявляла, що цей закон не буде працювати, "поки окупаційні російські війська перебувають в Україні".
На проведенні виборів на окупованій частині Донбасу наполягають європейські партнери України. За словами міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайєра, офіційний Київ повинен провести голосування до липня поточного року.
Він закликав сторони працювати над законом про вибори для Донбасу. У схожому ключі висловлювався і французький міністр закордонних справ Жан-Марк Еро. У той же час Київ наполягає, що вибори на підконтрольних бойовикам територіях повинні пройти за українськими законами, в них повинні брати участь українські партії, а за голосуванням повинні стежити офіційні спостерігачі та журналісти. З цими умовами бойовики не погоджуються.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...