
Москва робить ставку на зрив мінських угод і внутрішню дестабілізацію України через бажання вискочити з Донбасу. Про це пише журналіст Петро Шуклінов в своїй статті на Liga.net, передають Патріоти України.
«Єдине бажання Росії зараз - вискочити з Донбасу, але так, щоб ніхто не назвав це відступом», - каже журналісту співрозмовник з переговорної групи в Мінську, описуючи настрої і поведінку московської делегації. Він стверджує, що Росія, як і раніше, намагається реалізувати сценарій інтеграції Донецька і Луганська на своїх умовах - з амністією, особливим статусом, правами бойовиків і фактичною федералізацією України. Але розуміє, що цього не буде. Тому робить ставку на зрив мінських угод і внутрішню дестабілізацію України іншими шляхами.
Як наголошується в статті, якщо в 2015-му році зустрічі в Мінську давали хоча б теоретичний результат - сторони підготовували якісь папери, сперечалися про формулювання, ділилися концепціями і можливими сценаріями реалізації мінських угод, то останні півроку в столиці Білорусі на багатосторонніх зустрічах з Донбасу - договірний штиль.
«Лайка на засіданнях, звичайно, залишилася. Але вихлопу немає абсолютно. Росія вперто не хоче визнавати очевидне: так, як хочуть вони, не буде ніколи. З цієї війни Москва вийде тільки на руках з труною "Новоросії», - додає інший співрозмовник з числа українських переговірників, нагадуючи росіянам про перший пункт мінських угод - припинення вогню.
На те, що українські удари по російській логістиці почнуть впливати безпосередньо на фронт, буде вказувати низка факторів. Зокрема, відбудеться зменшення кількості штурмових дій РФ на лінії боєзіткнення. Таку думку висловив військовий оглядач Денис Поп...
У мережі опублікували відеозапис, на якому росіянин фільмує палаючу російську військову автівку посеред траси. На кадрах видно, що після ураження техніки військові ЗС РФ з речами в руках змушені йти пішки повз автомобілі росіян, а на задньому плані зді...