Наш мозок непогано справляється із завданням заповнення прогалин, коли мова заходить про сприйняття - часто настільки добре, що ми бачимо результат події ще до того, як воно закінчується. Нове дослідження показало, що передбачення майбутнього відбувається швидше, ніж в реальності, інформують Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
До сих пір дослідження зорової зони кори головного мозку, що відповідає за уяву, в аспекті передчуття майбутніх подій проводилися тільки на тваринах. Вчені Університету Неймегена (Нідерланди) першими вивчили те, що відбувається в мозку людини.
Учасники експерименту, 29 студентів, дивилися, як біла точка рухається по екрану, 108 разів поспіль. В кінці їх мозок точно знав, чого очікувати від цієї точки. Потім, коли ці очікування закріпилися, їм показали випадкову послідовність 24 рухів точки. Деякі повністю походили на попередні, інші - лише в початковій або кінцевій фазі.
Коли добровольці дивилися на точку, висвічувались відповідні зони зорової кори, що було видно на функціональної магнітно-резонансній томографії. І коли студенту показували точку, він подумки завершував її рух, але в два рази швидше, ніж це робила точка.
Таким чином, було доведено, що у нас є спосіб швидко візуалізувати відносно прості рухи, наприклад, що летить в нашу голову м'яч, як мінімум в два рази швидше, ніж це станеться насправді. І не виключено, що цю здатність передбачати майбутнє можна розвивати.
"До радянських МіГів вдалось адаптували ракети HARM, яким щодня б'ють по засобах ППО русні. Втім, ці ракети в рази ефективніше працювали б на західних літаках", – говорить Юрій Ігнат. Фото: Facebook. Сучасна авіація може значно краще виконувати завданн...
Ніжний та невагомий десерт з білків! Напередодні Великодня більшість українських господинь випікають домашні паски, і цей десерт дуже актуальний, бо з більшості рецептів залишаються яєчні білки та кожен раз хочеться вигадати щось новеньке, щоб порадува...