Не лише аліменти: Верховний суд зобов'язав розлучених батьків краще дбати про дітей

Крім аліментів на утримання після розлучення батьки малолітньої дитини зобов'язані оплачувати й додаткові витрати на розвиток чада.

Фото: laf.in.ua.Після розлучення батько або мати малолітньої дитини зобов'язані оплачувати не тільки аліменти на його утримання, а й додаткові витрати. На розвиток здібностей чада, на його лікування та ін. Відповідні вимоги містяться в правовій позиції, виданої Верховним судом при розгляді справи №6-1489цс17, передають Патріоти України.

У ній також наголошується, що додаткові витрати повинні оцінюватися в грошовій сумі, і виплачуватися в готівковій та безготівковій формі.
«Не визнається ніякий натуральний обмін, повинні платиться гроші. Батько, наприклад, не зможе потім заявити в суді, що надавав дитині путівку в мовний табір, і таким чином зробив свій внесок в розвиток сина. Ні. Якщо така путівка потрібна була, то батько повинен був принести рахунок і внести свою частину вартості, і цей факт потрібно було зафіксувати, наприклад, в розписці», - пояснив старший партнер адвокатської компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець.
Зазвичай батьки ділять додаткові витрати на дитину навпіл. Без суду. Але якщо одна зі сторін не згодна з виставленою сумою витрат, і все-таки подає позов, то суди будуть вивчати матеріальне становище матері і батька. І внески можуть бути різними. Таку вказівку судді отримали від ВСУ.
«Вирішуючи питання про розмір коштів, які підлягають стягненню на додаткові витрати, суди повинні враховувати, якою мірою кожен з батьків зобов'язаний брати участь в цих витратах враховуючи матеріальне та сімейне становище сторін та інші інтереси і обставини, що мають істотне значення. У разі, коли матеріальне становище батьків не дозволяє забезпечити повну оплату додаткових витрат, вони можуть бути компенсовані лише частково», - йдеться в правовій позиції Верховного суду.
Опублікував: Олександр Смаглюк
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Хіти тижня. "Зрадників ніхто не любить": "Як Росія розправилася з перебіжчиками у Криму", - Цимбалюк (відео)

четвер, 21 березень 2019, 2:00

Українські військові та інші силовики, які вирішили перейти на бік Росії після анексії Криму, не змогли залишитися на півострові. Замість цього їх відправляють в найдальші куточки країни-агресора або взагалі у гарячі точки, де вона веде війну. Про це у...

"На Данилюка было жалко смотреть, во взгляде Айвараса читался неописуемый ужас": Блогер про промову "Зе! Президента" та економістів його команди

четвер, 21 березень 2019, 0:00

Очевидно, що в багатьох питаннях кандидат в президенти не розбирається і не ясно, хто з його команди, яка збирається "на коліні", йому допоможе.​. Користувачі Мережі шоковані промовою "слуги народу" на зустрічі з представниками бізнесу. Так, блогер Вік...