"Імовірність більше 50% того, що зустріч двох президентів відбудеться. Все ж це потрібно Путіну, а якщо його запросив Трамп, значить, з якихось міркувань – і йому теж", - пише російський політолог Дмитро Орєшкін у своїй статті, передають Патріоти України, та продовжує:
"Путіну важливо вийти з міжнародної ізоляції. Його стратегія була зрозуміла: Путін знав, на що йшов. Він розумів, що після деякого охолодження або ізоляції у зв'язку з історією анексії Криму та війни на Донбасі піде деяка система демонстрації обурення з боку Заходу. Однак Путін також розумів, що через якусь кількість років пил уляжеться, а Крим залишиться – логіка була приблизно така. І ось зараз наближається другий етап. Заходу потрібен російський ринок і ресурси, а також необхідно якось вибудовувати взаємодію з Путіним в політичному сенсі.
Інтерес Трампа, наприклад, стосується тих же ракет середньої дальності. Трамп навіть з лідером КНДР зустрічається, що взагалі-то правильно – діє в інтересах Америки. Так само і з Путіним. Їм є про що поговорити.
Спільність інтересів присутня. Трампу потрібно заручитися підтримкою Путіна в стратегічному конфлікті з Китаєм – там печуть ці ракети, а США це не подобається. Саме тому США і хотіли вийти з обмежувального договору про нерозповсюдження ракет середньої і меншої дальності. Американцям треба якось протистояти китайським діям, а заважає цьому договір з Росією – значить, потрібно якось домовлятися і з нею.
Важливою темою для Путіна є поділ зон інтересів – ось ця американська, а та російська. Путін не втомлюється боротися за те, щоб Америка втомилася від України. Щоб вирішила, мовляв, біс із нею, з цією Східною Європою – це зона інтересів Росії. Думаю, Трамп на це не піде, але Путін мислить приблизно в такому курсі. Всі негативні наслідки, пов'язані з кримською епопй-2014, вже реалізувалися у вигляді санкцій, ізоляції та падіння курсу рубля. Ну а тепер Путін сподівається, що все потихеньку почне відновлюватися. Будуть не теплі дружні стосунки, а щось типу ось такого взаємно-недовірливого нейтралітету – на більшу Путін поки не розраховує.
Чи можуть проміжні вибори в США перешкодити цьому процесу? Думаю, вони радше, і це природно, вплинуть на нього. Підтримка Трампа буде залежати від того, як він сам буде почуватися після цих виборів, а також, скільки голосів наберуть республіканці і якою буде їхня підтримка в тій частині політичного спектра, який обирається в регіонах.
До виборів зустріч не відбудеться. Ну а після ситуація буде зрозуміліша, а Путіну стане ясніше, як себе тримати – посилюється Трамп або послаблюється. Російський президент огляне і тоді обере якісь кроки.
Я не думаю, що на цій зустрічі президенти підпишуть якісь угоди. Зустрічі такого рівня, а тим більше в ситуації взаємної недовіри, зазвичай мають на меті радше особисте, статусне ознайомлення, або як у нас виражаються – звірку годинників, виклад своїх інтересів. А вже після – якщо зустріч більш-менш продуктивна в сенсі неформального спілкування – глави держав дають своїм урядам вказівку розробити комплекс відповідних договорів на підписання.
Не виключено, що Путін вже на зустріч приїде з яким-небудь варіантом договору, але навряд чи його підпишуть прямо там. Хоча з пропагандистської точки зору, це було б красиво. А може, і підпишуть – але що-небудь демонстративне, а не ключове".
Проаналізувавши фотографію того, як очільниця німецького МЗС Анналена Бербок відвернулася від канцлера Олафа Шольца, штучний інтелект знайшов цікаве порівняння. Таким спостереженням поділилася голова правління Інформаційного центру «Майдан Моніторинг» ...
Переможниця шоу Холостяк 13, волонтерка і перекладачка німецької мови Інна Бєлєнь також провела екскурсію квартирою, яку орендує у Києві, передають Патріоти України. Бєлєнь і ветеран війни Олександр Терен після завершення реаліті будують стосунки. Зара...