"Не виключено, що Путін вже на зустріч із Трампом приїде з яким-небудь варіантом договору", - російський політолог

Російський президент не втомлюється боротися за те, щоб Америка втомилася від України.

Путін дуже сподівається на зустріч із Трампом. Фото: Рейтерс.

"Імовірність більше 50% того, що зустріч двох президентів відбудеться. Все ж це потрібно Путіну, а якщо його запросив Трамп, значить, з якихось міркувань – і йому теж", - пише російський політолог Дмитро Орєшкін у своїй статті, передають Патріоти України, та продовжує:

"Путіну важливо вийти з міжнародної ізоляції. Його стратегія була зрозуміла: Путін знав, на що йшов. Він розумів, що після деякого охолодження або ізоляції у зв'язку з історією анексії Криму та війни на Донбасі піде деяка система демонстрації обурення з боку Заходу. Однак Путін також розумів, що через якусь кількість років пил уляжеться, а Крим залишиться – логіка була приблизно така. І ось зараз наближається другий етап. Заходу потрібен російський ринок і ресурси, а також необхідно якось вибудовувати взаємодію з Путіним в політичному сенсі.

Інтерес Трампа, наприклад, стосується тих же ракет середньої дальності. Трамп навіть з лідером КНДР зустрічається, що взагалі-то правильно – діє в інтересах Америки. Так само і з Путіним. Їм є про що поговорити.

Спільність інтересів присутня. Трампу потрібно заручитися підтримкою Путіна в стратегічному конфлікті з Китаєм – там печуть ці ракети, а США це не подобається. Саме тому США і хотіли вийти з обмежувального договору про нерозповсюдження ракет середньої і меншої дальності. Американцям треба якось протистояти китайським діям, а заважає цьому договір з Росією – значить, потрібно якось домовлятися і з нею.

Важливою темою для Путіна є поділ зон інтересів – ось ця американська, а та російська. Путін не втомлюється боротися за те, щоб Америка втомилася від України. Щоб вирішила, мовляв, біс із нею, з цією Східною Європою – це зона інтересів Росії. Думаю, Трамп на це не піде, але Путін мислить приблизно в такому курсі. Всі негативні наслідки, пов'язані з кримською епопй-2014, вже реалізувалися у вигляді санкцій, ізоляції та падіння курсу рубля. Ну а тепер Путін сподівається, що все потихеньку почне відновлюватися. Будуть не теплі дружні стосунки, а щось типу ось такого взаємно-недовірливого нейтралітету – на більшу Путін поки не розраховує.

Чи можуть проміжні вибори в США перешкодити цьому процесу? Думаю, вони радше, і це природно, вплинуть на нього. Підтримка Трампа буде залежати від того, як він сам буде почуватися після цих виборів, а також, скільки голосів наберуть республіканці і якою буде їхня підтримка в тій частині політичного спектра, який обирається в регіонах.

До виборів зустріч не відбудеться. Ну а після ситуація буде зрозуміліша, а Путіну стане ясніше, як себе тримати – посилюється Трамп або послаблюється. Російський президент огляне і тоді обере якісь кроки.

Я не думаю, що на цій зустрічі президенти підпишуть якісь угоди. Зустрічі такого рівня, а тим більше в ситуації взаємної недовіри, зазвичай мають на меті радше особисте, статусне ознайомлення, або як у нас виражаються – звірку годинників, виклад своїх інтересів. А вже після – якщо зустріч більш-менш продуктивна в сенсі неформального спілкування – глави держав дають своїм урядам вказівку розробити комплекс відповідних договорів на підписання.

Не виключено, що Путін вже на зустріч приїде з яким-небудь варіантом договору, але навряд чи його підпишуть прямо там. Хоча з пропагандистської точки зору, це було б красиво. А може, і підпишуть – але що-небудь демонстративне, а не ключове".

Джерело: НВ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"А зачем ты со Скабеевой на одной сцене?": Політтехнолог Голобуцький розповів, як Собчак довела до сліз Тодоренко

субота, 14 грудень 2019, 0:28

Регіна Тодоренко намагалася розповісти, нібито вона любить і Україну, і Росію. "Екс-українська телеведуча з "Орла и решки" (Інтер) Регіна Тодоренко, дружина російського співака Влада Топалова (одружувались в Італії, а не в Суздалє, сина назвали Майкл -...

Хотіли знищити документи по згорілому коледжу: СБУ проводить обшуки в Одеській ДСНС

п’ятниця, 13 грудень 2019, 22:58

За даними СБУ, окремі керівники ГУ ДСНС намагалися приховати та знищити документацію щодо проведеної перевірки протипожежного стану та надання дозволу на експлуатацію приміщень навчального закладу. Служба безпеки України проводить обшуки в Головному уп...