Канцлер Німеччини Ангела Меркель покликала на вечерю в Берлін глав країн «нормандської четвірки»: України, Франції та Росії. Українська сторона вже підтримала ініціативу, проте підкреслила: проведення зустрічі лише для вирішення так званих політичних компонентів Мінська є неприйнятним. Швидше за все, «вечеря» все-таки відбудеться, але стовідсоткової гарантії немає. Про це у блозі на сайті "Новое время" пише політолог Володимир Фесенко, передають Патріоти України.
Наскільки мені відомо, контакти між дипломатами та помічниками лідерів країн нормандської четвірки не припинялися навіть після серпневого охолодження. Німеччина і Франція зацікавлені в переговорах у рамках нормандського формату на найвищому рівні. Аналогічної точки зору дотримується й американська сторона. Україна, до речі, теж - адже ми виступали за відновлення цих. Росія, за моїми даними, погодилася на зустріч іще у вересні, але неофіційно. А публічно Москва зображала жорстку позицію і вимагала поступок, зокрема, по порядку денному зустрічі.
Дискусії щодо порядку денного тривають. Головна тема для обговорення, судячи з усього, дорожня карта виконання Мінських угод. Німеччина і Франція, наскільки мені відомо, підготували відповідний документ, але нас у ньому не все влаштовує. Безумовно, Україна не хоче грати в односторонні поступки, це неприйнятно. Швидше за все, українська сторона порушить питання про те, що немає реального перемир'я і реального припинення вогню. Є проблеми з відводом військ і озброєнь у районі Станиці Луганської. Тож Україна продовжить наполягати на тому, що спочатку слід забезпечити безпеку, і тільки після цього можна говорити про політичну частину угод.
Для України важливо також місце проведення зустрічі: під крилом пані Меркель, наскільки я розумію, нам краще. За словами українських і європейських дипломатів, німецький канцлер, на відміну від французького президента, детальніше ознайомлена із ситуацією. Більше того, її позиція щодо санкцій принципова. Тому для Петра Порошенка вигідно, коли модератором, господарем й організатором зустрічі виступає пані Меркель.
Утім, ризик зриву «вечері» все ще зберігається. Ніхто не знає, що станеться завтра. Ми вже бачили, як американці з росіянами домовилися щодо Сирії, але потім стався обстріл колони ООН, почалися варварські бомбардування Алеппо тощо. Тож усе може бути.
19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...