Російського шпигуна Сергія Скрипаля отруїли нервово-паралітичною речовиною, розробленою ще за часів СРСР. Таку заяву зробив колишній командир британських хімічних і біологічних контртерористичних сил Хеміш де Бреттон-Гордон, передають Патріоти України з посиланням на Daily Express.
"Ми знаємо, що це нервово-паралітична отруйна речовина, а зарин і VX (ВІ-газ, - Ред.) уже офіційно скасували, тому залишається "Новачок", - сказав експерт.
Він зазначив, що речовина була розроблена таким чином, щоб її не можна було виявити під час стандартних перевірок. Скрипалю було достатньо лише доторкнутися до "Новачка" при відкритті будь-якої посилки, і ефект був би досягнутий всього через 40 хвилин.
"Такі речовини зазвичай мають високу в'язкість, що ускладнює їх розпорошення з невеликих контейнерів. Але знадобилася б дуже мала кількість у посилці, щоб спрацювало зі Скрипалем. Її також може бути доставлено у вигляді порошку", - розповів експерт.
За неофіційною інформацією, "Новачок" розроблявся в СРСР із 1970-х до 1990-х років. Ця хімзброя вважається приблизно у вісім разів отруйнішою від забороненого VX.
Нагадаємо, Скрипаля разом із його дочкою отруїли 5 березня в британському місті Солсбері, вони знаходяться в критичному стані.
Ніколи не було, і от знову: поки Київ не витримує спеки, і його порайонно відключають на кілька годин, міністерство енергетики знову презентує на URC в Гданську чергову енергетичну стратегію. Вас може здивувати, але гігаватоманія — досі наше все. Тому ...
У російському інформаційному просторі розгорілася паніка через те, що українські дрони почали атакувати мобільні вогневі групи ворога в Криму. Але найцікавіше, що ці події беруть свій початок ще з кінця 2025 року, коли Сили безпілотних систем ЗС Україн...