Таку думку в інтерв'ю "Народній правді" висловив директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, повідомляють Патріоти України.
"Тоді стало зрозуміло, що тодішня влада готова торгувати історією. Янукович, щоб сподобатися Кремлю, дуже легковажно відмовився від концепції Голодомору-геноциду. Тому це могло спровокувати і західних сусідів вирішити свої політичні завдання, з огляду на слабкість України", - зазначив він.
Він уточнив, що загострення відбулося в 2013 році, коли в парламенті намагалися просунути резолюцію про геноцид. Але спроба виявилася невдалою. "Коли в 2015 році до влади в Польщі приходять ті, хто ще будучи в опозиції, користувався тезами про геноцид проти поляків, хто спирався на "кресові середовища", поляків, що мають походження із Західної України або Західної Білорусі, то вони починають реалізовувати свої побажання, незважаючи на розуміння ускладнення відносин України і Польщі", - підкреслив В'ятрович. Він нагадав, що в 1990-х і 2000-х роках відносини двох країн рухалися в правильному напрямку.
"Президент Зеленський заявив, що проросійський олігарх Новинський погрожував йому та його родині. Причому, підозру у державній зраді йому оголосили ще минулоріч, але продукти його ТМ "Верес" досі на полицях усіх крамниць, та й екстрадувати прислужника ...
Президент України Володимир Зеленський 15 травня відвідає Туреччину, де планує зустрітись з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Окрім українського президента, до Туреччини, де може відбутись зустріч з російською делегацією, приїде ще декіл...