Таку думку в інтерв'ю "Народній правді" висловив директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, повідомляють Патріоти України.
"Тоді стало зрозуміло, що тодішня влада готова торгувати історією. Янукович, щоб сподобатися Кремлю, дуже легковажно відмовився від концепції Голодомору-геноциду. Тому це могло спровокувати і західних сусідів вирішити свої політичні завдання, з огляду на слабкість України", - зазначив він.
Він уточнив, що загострення відбулося в 2013 році, коли в парламенті намагалися просунути резолюцію про геноцид. Але спроба виявилася невдалою. "Коли в 2015 році до влади в Польщі приходять ті, хто ще будучи в опозиції, користувався тезами про геноцид проти поляків, хто спирався на "кресові середовища", поляків, що мають походження із Західної України або Західної Білорусі, то вони починають реалізовувати свої побажання, незважаючи на розуміння ускладнення відносин України і Польщі", - підкреслив В'ятрович. Він нагадав, що в 1990-х і 2000-х роках відносини двох країн рухалися в правильному напрямку.
Американське неонацистське терористичне угруповання, ватажок якого перебуває в Росії, закликає до вбивств і атак на критичну інфраструктуру в Україні. Про це пише The Guardian у суботу, 5 квітня, передають Патріоти України. Угруповання The Base (База),...
Російські військові експерти розкритикували керівництво за те, що не спромоглося прикрити від удару єдиний завод з виробництва оптоволоконних кабелів, які використовуються для керування дронами. Його атакували ЗСУ у ніч на 5 квітня. Про це повідомив ук...