Облуплені фасади, солдати і розірваний постер Путіна: Як живе Косово після 10 років незалежності (фото)

За 10 років в країні багато чого змінилося, однак її стан важко вважати забезпеченим.

17 лютого 2008 року парламент Косова проголосив незалежність краю. Сербія досі не визнає незалежності Косова, через що країна не має остаточного визнання у світі. Про це йдеться в матеріалі видання "The New York Times", передають Патріоти України.

Презентовано офіційні символи Косова. Прапор - жовте зображення обрисів краю на синьому полотнищі з шістьма білими зірками вгорі. З 1999 року Косово перебуває під контролем адміністрації ООН зі столицею в Приштині. Парламент Сербії прийняв рішення про анулювання рішення парламенту краю Косова.

З нагоди 10-річчя незалежності журналіст видання "The New York Times", який висвітлював події у Косові, презентував підбірку власних світлин. Облуплені фасади, солдлати і розірваний постер Путіна - такою є реальність Косова після 10 років незалежності.

Фото: "The New York Times"






"Повернувшись цією зимою, я був вражений тим, як невтомний оптимізм косовців приніс розчарування. В мій останній день в Косові з'явилося повідомлення про те, що прем'єр-міністру Рамушу Харадинаю було відмовлено у візі для відвідування Великої Британії. Реакція, здається, була очікувана, тому що йому також недавно відмовили у візі Сполученими Штатами" - пише журналіст.

Таким чином, Косово залишається єдиною країною в Європі без лібералізації візового режиму, а це означає, що її людям практично неможливо подорожувати. А це країна, яка має наймолодше населення в Європі. 70 відсотків його населення – люди, молодші 35 років.

Польовий командир косовських албанців Рамуш Харадінай на початку квітня 2008 року був виправданий Гаагським трибуналом. Самого польового командира і декілька його соратників не визнали винними в скоєнні військових злочинів. Прокурори Гаагського трибуналу і представники місії ООН в Косово не виявили доказів того, що члени Визвольної армії Косово викрадали сербів на території краю. Діяльність Харадиная на посту прем'єр-министра отримала високу оцінку західних лідерів. 9 вересня 2017 року Парламент Косово вибрав Харадиная прем'єер-міністром. Харадінай не вважає себе мусульманином, він заявив, що з покоління в покоління члени його родини були католиками.

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Окупанти почали масово захищати критично важливі об’єкти антидроновими сітками та решітками. У Forbes оцінили ефективність таких заходів від ударів з повітря

понеділок, 29 квітень 2024, 9:40

Окупанти почали застосувати кілька низькотехнологічних нетрадиційних методів протидії українським БпЛА. З цього приводу Forbes наводить експертні висновки доцента кафедри системної інженерії Військової академії США Міттал Вікрам. "Російська оборонно-пр...

Російські загарбники захопили ще один населений пункт на Донеччині, - DeepState (карти)

понеділок, 29 квітень 2024, 9:32

Російські війська захопили Новомихайлівку Донецької області, а також просунулися до Нетайлового, біля Новоолександрівки. Сили оборони, своєю чергою, звільнили острів Нестрига в дельті Дніпра, що розташований на правобережжі та тривалий час залишався сі...