Глава Одеської області Михайло Саакашвілі заявив, що причиною скасування аукціону з продажу Одеського припортового заводу стала корупція. Про це він написав на своїй сторінці в «Фейсбуці», передають Патріоти України.
"Приватизація Одеського припортового заводу 18 липня скасовується. До участі в торгах не було подано жодної заявки.
ЩО СТАЛОСЯ?
За результатами розслідування НАБУ були затримані голова Наглядової ради ОПЗ Перелома і його перший заступник Щуріков. Слідство триває, але детективи вже виявили збитки на суму понад 205 млн. грн.
В олігархічних ЗМІ одразу почалася інформаційна компанія на захист корупціонерів. Основний меседж такий: «Інвесторів відлякує не тотальна корупція і «договірняки», а кримінальне переслідування керівників заводу». Смішно, якби не було так сумно.
ДАВАЙТЕ РОЗГЛЯНЕМО РЕАЛЬНІ УМОВИ ДЛЯ ІНВЕСТОРА:
1. Борг ОПЗ на сьогоднішній день становить $ 193 млн, (пеня і відсотки - ще $ 58 млн) при стартовій ціні торгів 13,2 млрд. грн. Фактично більше половини ціни потрібно буде доплатити, щоб розрахуватися з штучно створеним боргом перед компанією, за якою стоїть Фірташ. Ситуацію розглядає Стокгольмський суд, але результату поки немає.
2. ОПЗ загрожує штраф від АМКУ за зловживання монопольним становищем у розмірі 10% від виручки компанії (понад 11 млрд. Грн.)
3. Фонд державного майна, який би міг допомогти вирішити ситуацію з боргами підприємства від проблеми дистанціювався.
Міжнародні інвестори так не працюють і купувати кота в мішку ніколи не стануть.
ВИСНОВОК:
Діючі на ОПЗ корупційні схеми щорічно коштують бюджету України десятки мільйонів доларів, але існуючий політичний клас це повністю влаштовує. Тема настільки розкручена і обговорювана, що про неї знають абсолютно всі, але вважають за краще закривати очі. Це не недбалість, це злодійство і мародерство", - написав Саакашвілі.
"Вчора був той самий день – День гідності та свободи. Трохи не пропустила. День "майданутых", по-простому", - пише харківська журналістка Анна Гін на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:. "Не віриться, що вже ...
Британське високотехнологічне обладнання вартістю 2,1 мільйона доларів надходило до Росії через компанію, зареєстровану в Киргизстані, яку заснувала 25-річна модель. Про це повідомляє BBC News із посиланням на митні документи, передають Патріоти Україн...