Заява головного психіатра Міноборони про те, що "93% учасників АТО є потенційною загрозою для суспільства і потребують лікування" може бути сигналом про те, що з воїнів АТО намагаються зробити ізгоїв. Про це в коментарі InfoResist заявила волонтер Діана Макарова, передають Патріоти України.
Вона розповіла, що слова начальника клініки психіатрії Головного військово-медичного госпіталю Міноборони Олега Друзя про воїнів АТО дуже обурливі і виглядають як спроба поставити тавро.
"Нам здалося навіть, що це був початок такої роботи з суспільством, коли з нас починають робити ізгоїв. Чому ми так обурилися, здивувалися? Нам всім здалося, що це було сказано не просто так, а це початок роботи: "Ми вас туди не посилали". Пам'ятаєте, як було з афганцями? Тобто треба розібратися спочатку: це було неправильне використання відсотків, слів, або люди щось не так зрозуміли", - сказала вона.
Макарова вважає, що людина, яка займає таку високу посаду, не повинна розкидатися такими гучними заявами.
У той же час волонтер не заперечує, що проблема в суспільстві, пов'язана з ветеранами АТО, дійсно існує.
"Проблема існує, дійсно. Але вона не виходить за рамки звичайних подібних проблем у воюючому суспільстві. У суспільстві, яке якимось чином торкнулося війни. Держава займається. Держава дійсно зіткнулася з тим, що їй треба щось робити, треба повертати людей в суспільство", - каже Макарова.
Але, в першу чергу, вважає волонтер, потрібно повертати суспільство до фронтовиків, бо багато людей роблять вигляд, що війни не існує.
"Тому що суспільству так зручно, скажімо не всьому суспільству, але ви ж подивіться, ви пройдіться вулицями Києва, для Києва війни немає, так само і для інших міст. І суспільство підсвідомо вже виштовхує цих АТОшніков, виштовхує зі свого тіла", - сказала вона.
За словами Макарової, держава докладає зусиль для допомоги ветеранам АТО, проте дуже слабо. Але навіть незважаючи на це, вважає волонтер, про 93% "небезпечних АТОшників" годі й говорити.
"АТО, фронт - це в першу чергу досвід. І дуже багато людей, які через це пройшли, вже розуміють і можуть користуватися своїм досвідом. А замість цього ця заява зробила такий відгомін, що: "ми всі небезпечні, у всіх ПТСР, давайте нас якось ізолювати від суспільства і лікувати!". Так не можна. Можливо, іноді суспільство і треба лікувати, але, те суспільство, яке породжує подібні висловлювання", - зазначила волонтер.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...