Отже, в Туреччині пройшли президентські вибори, на яких з упевненим відривом від конкурентів переміг чинний президент Реджеп Ердоган. За Ердогана проголосували 52,5% виборців, а за його найближчого конкурента від Народно-республіканської партії Мухаррема Інджі – 30,7%. Інші суперники турецького президента не змогли подолати навіть 10% поріг. Про це у блозі пише Злий одесит, передають Патріоти України, продовжуючи:
Власне, Ердоган переміг, хоча складно пояснити причини такого високого рівня довіри народу до настільки одіозного президента. В конкретному випадку йдеться не лише про зовнішньополітичне лавірування Туреччини між Росією, США і НАТО, а й внутрішні проблеми, які особливо гостро постали при спробі перевороту 2016 року, а продовжилися стагнацією і девальвацією турецької ліри.
На сьогодні у Турецької республіки зовнішній борг становить $453 млрд, що втричі більше від її експорту і більш ніж учетверо перевищує золотовалютні резерви країни. Проте економічні проблеми гасяться стимуляцією ура-патріотичних настроїв у рамках пантюркської стратегії Ердогана, яка виявляється в походах турецької армії на курдські анклави на півночі Сирії.
Можливо, саме ці настрої і стали основною складовою частиною перемоги Ердогана, адже він дав туркам те, чого у них не було давно – відчуття повернення могутності та впливу Туреччини як старої доброї Османської імперії. Але чи надовго вистачить цих настроїв, коли ліра продовжить своє піке – питання дуже цікаве.
"Війна в Україні — це не війна за території. Це війна за перерозподіл сфер впливу в Європі та світі, за перегляд результатів Холодної війни, за все те, що в Кремлі називають "новою архітектурою безпеки", - пише нардеп Микола Княжицький на своїй сторінц...
4 квітня за новим стилем (17 квітня за старим) - день пам'яті преподобного Іосифа Писавця, преподобного Іосифа Багатохворобливого Києво-Печерського, ікони Божої Матері "Геронтисса", однієї з найбільш шанованих ікон Богородиці на Афоні. Ікона "Стариця" ...