Отже, в Туреччині пройшли президентські вибори, на яких з упевненим відривом від конкурентів переміг чинний президент Реджеп Ердоган. За Ердогана проголосували 52,5% виборців, а за його найближчого конкурента від Народно-республіканської партії Мухаррема Інджі – 30,7%. Інші суперники турецького президента не змогли подолати навіть 10% поріг. Про це у блозі пише Злий одесит, передають Патріоти України, продовжуючи:
Власне, Ердоган переміг, хоча складно пояснити причини такого високого рівня довіри народу до настільки одіозного президента. В конкретному випадку йдеться не лише про зовнішньополітичне лавірування Туреччини між Росією, США і НАТО, а й внутрішні проблеми, які особливо гостро постали при спробі перевороту 2016 року, а продовжилися стагнацією і девальвацією турецької ліри.
На сьогодні у Турецької республіки зовнішній борг становить $453 млрд, що втричі більше від її експорту і більш ніж учетверо перевищує золотовалютні резерви країни. Проте економічні проблеми гасяться стимуляцією ура-патріотичних настроїв у рамках пантюркської стратегії Ердогана, яка виявляється в походах турецької армії на курдські анклави на півночі Сирії.
Можливо, саме ці настрої і стали основною складовою частиною перемоги Ердогана, адже він дав туркам те, чого у них не було давно – відчуття повернення могутності та впливу Туреччини як старої доброї Османської імперії. Але чи надовго вистачить цих настроїв, коли ліра продовжить своє піке – питання дуже цікаве.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...