П'ять бізнес-проектів, відкритих ветеранами АТО

За 3,5 роки АТО на сході України відбулося чимало ротацій, і багато вчорашніх бійців не відразу можуть знайти своє місце в іншому, відмінному від війни, світі.

Втім, деяким військовим вдається знайти свій унікальний шлях, відкривши власну справу. З нагоди свята "Новое время" розповідаємо про п'ять бізнес-проектів, заснованих ветеранами АТО, передають Патріоти України.

Izba-читальня

Фото: Кав'ярня Хата-читальня via Facebook

Учасник загону Равлики Богдан Чабан відтворив власне літературне кафе в Маріуполі. Його "оригінальний" заклад, разом з великою бібліотекою, залишився в окупованому Донецьку. Як тільки Чабан взявся за втілення бізнес-проекту, який став можливим завдяки гранту ООН, місцеві жителі і друзі зібрали для нового кафе 450 кілограмів книг.

Клін Шот

Фото: http://cleanshot.com.ua/

Ветеран АТО Олександр Морозов став на шлях винахідництва, запатентувавши масляні серветки для чищення зброї. Його компанія Клин Шот поставляє винахід українським військовослужбовцям в зоні АТО і прикордонникам, а також власникам зброї в Вірменії і на африканському континенті. Як розповідає Олександр, чистка зброї в умовах бойових дій - дуже непростий процес, адже збройове мастило є дефіцитом. Завдяки використанню його серветок, процес чищення прискорюється в 1,5 рази. Також компанія виробляє рушники для тіла, які можуть використовувати військовослужбовці, спортсмени і туристи.

Pizza Veterano

Піцерію, де всі співробітники є учасниками АТО, відкрив в Києві демобілізований боєць 30-ї окремої механізованої бригади Леонід Остальцев. В інтерв'ю НВ він розповів, що весь проект обійшовся йому в 62 тисячі гривень, але знайти інвесторів було важко. І якщо починалася Pizza Veterano з невідомої широкому загалу піцерії "в підземці", то тепер в закладі деколи складно знайти вільне місце. 10% від прибутку ветерани витрачають на подарунки дітям загиблих героїв.

Veterano Coffee

Фото: Veterano Coffee via Facebook

Доброволець полку Азов Олексій Кельт відкрив власну концептуальну кав'ярню в центрі Маріуполя. Молодий бізнесмен вклав в свою справу грошову компенсацію від держави, після того як був демобілізований з фронту в зв'язку з інвалідністю. В майбутньому Кельт планує відкривати нові кавові точки, де могли б працювати ветерани АТО, а також мріє про власний ресторан.

Еко-паливо

Фото: Олександр Чалапчій via Facebook

Ідея виготовлення та продажу екологічно чистого палива прийшла до Олександра Чалапчія під час реабілітації в Австрії, - боєць втратив на фронті обидві ноги. Орієнтуючись на європейський досвід, ветеран зняв в оренду приміщення в Кіровоградській області, закупив необхідну сировину, найняв трьох працівників і почав розвивати власну справу. Його паливо, яке виробляють із залишків деревообробки або відходів сільськогосподарського виробництва, дозволяє за зиму заощадити до 8 тисяч гривень (у порівнянні з вугіллям).

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

У Києві побачили рідкісний триколісний спорткар зі США (фото)

неділя, 23 лютий 2025, 14:58

У Києві серед зими помітили триколісний кабріолет Polaris Slingshot 2016 року. Він є рідкісним не лише в Україні. Його фото опублікували на сторінці t.o.p.c.a.r.s_ua в Instagram, передають Патріоти України. Американська компанія Polaris Industries спец...

Українська співачка побачила "новий прапор" США у звіті Повітряних сил ЗСУ (фото)

неділя, 23 лютий 2025, 14:33

Українська співачка Каша Сальцова звернула увагу на розташування "Шахедів" у звіті Повітряних сил ЗСУ і побачила в цьому новий американський прапор, передають Патріоти України. Про це українська співачка, публіцистка, журналістка, письменниця, ведуча, ...