В 2016 році бажаних показників щодо частки ВВП, яку виділяє кожна країна-член НАТО на оборонну сферу, спромоглися досягнути лише 2 європейські держави, як повідомляє Deutsche Welle.
Відповідна інформація була опублікована сьогодні, 14 лютого, в повідомленні Міжнародного інституту стратегічних досліджень. Згідно з текстом доповіді, бажаний показник в два відсотки від ВВП в попередньому році спромоглися досягнути лише Естонія та Греція, якщо не брати до уваги США, що витрачають на оборону найбільше з усіх держав-членів НАТО. Великобританії до даного показника не вистачило лише дві соті відсотка. В 2015 році досягти цільового показника вдалось чотирьом країнам: Естонії, Греції, Великобританії та Польщі. В той же час представники Міжнародного інституту стратегічних досліджень наголосили, що частка ВВП, яку витрачає на оборонну сферу Китай, постійно збільшується.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що пріоритетним завданням Північноатлантичного альянсу є збільшення фінансових витрат на оборонний сектор всіма країнами-членами обєднання. За словами генерального секретаря НАТО, хоча в 2016 році спостерігалася динаміка збільшення фінансування військової сфери Канадою та іншими державами ЄС, однак цього було недостатньо. До бажаного показника в 2% на даний момент наближаються Литва, Латвія та Румунія.
Радниця очільника Офісу президента України Даша Зарівна показалася в дорогому вінтажному піджаку від відомого закордонного бренду. На це звернула увагу українська блогерка Harley Quinn, передають Патріоти України. Блогерка зауважила, що Зарівна одягла ...
Зміст. 1.Фактори, використані РФ в "промисловій мобілізації"2.Механізми "промислової мобілізації" військово-промислового комплексу РФ3.Стан "промислової мобілізації" в Україні та в країнах Заходу4.Що мають зробити Україна та країни-партнери. Матеріал ...