В 2016 році бажаних показників щодо частки ВВП, яку виділяє кожна країна-член НАТО на оборонну сферу, спромоглися досягнути лише 2 європейські держави, як повідомляє Deutsche Welle.
Відповідна інформація була опублікована сьогодні, 14 лютого, в повідомленні Міжнародного інституту стратегічних досліджень. Згідно з текстом доповіді, бажаний показник в два відсотки від ВВП в попередньому році спромоглися досягнути лише Естонія та Греція, якщо не брати до уваги США, що витрачають на оборону найбільше з усіх держав-членів НАТО. Великобританії до даного показника не вистачило лише дві соті відсотка. В 2015 році досягти цільового показника вдалось чотирьом країнам: Естонії, Греції, Великобританії та Польщі. В той же час представники Міжнародного інституту стратегічних досліджень наголосили, що частка ВВП, яку витрачає на оборонну сферу Китай, постійно збільшується.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що пріоритетним завданням Північноатлантичного альянсу є збільшення фінансових витрат на оборонний сектор всіма країнами-членами обєднання. За словами генерального секретаря НАТО, хоча в 2016 році спостерігалася динаміка збільшення фінансування військової сфери Канадою та іншими державами ЄС, однак цього було недостатньо. До бажаного показника в 2% на даний момент наближаються Литва, Латвія та Румунія.
Проаналізувавши фотографію того, як очільниця німецького МЗС Анналена Бербок відвернулася від канцлера Олафа Шольца, штучний інтелект знайшов цікаве порівняння. Таким спостереженням поділилася голова правління Інформаційного центру «Майдан Моніторинг» ...
Переможниця шоу Холостяк 13, волонтерка і перекладачка німецької мови Інна Бєлєнь також провела екскурсію квартирою, яку орендує у Києві, передають Патріоти України. Бєлєнь і ветеран війни Олександр Терен після завершення реаліті будують стосунки. Зара...