12 лютого 1945 року героїчно загинув Головний командир УПА-Північ Дмитро Клячківський – «Клим Савур», нагадують Патріоти України.
Родом зі Збаража на Тернопільщині, навчався на торговельних курсах у Львові, служив у польській армії, був членом, а згодом і одним із керівників військової справи та фізичного виховання місцевого осередку спортивного товариства «Сокіл».
Після того Клим Савур став обласним провідником «Юнацтва» ОУН Станіславівщини, працював у «Народній торгівлі», неодноразово заарештовувався поляками за проведення націоналістичної роботи.
У січні 1941 проходив у “Процесі 59-ти” – був засуджений до смертної кари, яка була замінена на 10 років тюремного ув’язнення, але строк не відбув, менше ніж за рік зумів втекти з Бердичівської тюрми і повернутись до підпілля.
У 1942 році рішенням ІІ-ї Конференції ОУН(б) прийнято рішення про створення власних «військових сил». Організатором і першим командиром УПА на Волині став Дмитро Клячківський.
Менше ніж за пів року, під його керівництвом, на Волині боївки нараховували до 600 озброєних учасників. Займався розробкою і впровадженням тактики боротьби як з гітлерівцями, так і з загонами Червоної армії, формуванням кінних підрозділів УПА, організацією самооборони. На його рахунку десятки успішних операцій, ліквідації ворожих підрозділів і командирів, успішних диверсійно-розвідувальних операцій.
Діяв у глибокій конспірації, був викритий лише внаслідок прикрого збігу обставин – полону і допитів одного з повстанських командирів “Рудого”.
Та не зважаючи на наявні відомості про “Клима Савура”, ліквідуючи його, НКВС до самого огляду загиблого не знало з ким мало справу під час безпосереднього бою.
Дмитро Клячківський загинув 12 лютого у 1945 році в бою з переважаючими силами НКВС біля Оржівських хуторів Клеванського району на Рівненщині. Як справжній воїн, він давав відсіч до останнього.
Посмертно отримав військове звання «полковник УПА», нагороджений Золотим хрестом бойової заслуги 1-го класу, а у 1952 році відзначений Золотим хрестом заслуги. Народна пам’ять вшановує Командира УПА-Північ піснями: «Гордою будь, земле Волині» «Гей, бували хмари та бували бурі», «На землях Волині й Полісся».
Мабуть це і є найбільша нагорода, бо найщиріше своїх Героїв оспівує голос нації.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...