Поки Кремль демонуструє фейкового робота Бориса: Китайці вже показали зворотній бік Місяця

Китайський місячний зонд Chang'e-4 передав на Землю перше фото темної сторони Місяця.

Китайський місячний зонд Chang'e-4 здійснив м'яку посадку на зворотньому боці Місяця і передав на Землю перше його фото. Про це інформує гонконгська South China Morning Post, інформують Патріоти України.

«М'яка посадка Chang'e-4 знаменує собою початок історичного дослідження місячного регіону, який ніколи не досліджувався», - йдеться в повідомленні.

Модуль, на якому знаходиться місяцехід, здійснив посадку біля південного полюса природного супутника Землі в четвер вранці. Китай став першою країною, яка здійснила це.

На апараті є набір інструментів, призначених для реєстрації і визначення геології регіону, а також обладнання для проведення біологічних експериментів. Наукові завдання Chang'e-4 включають астрономічні спостереження з використанням низькочастотного радіо; геодезичні дослідження місцевості і її форми; визначення мінерального складу і дрібної структури поверхні Місяця; вимір нейтронного випромінювання і нейтральних атомів з метою вивчення навколишнього середовища на зворотному боці Місяця, так званому темному боці.

Китай планує запустити космічний апарат під назвою Chang'e 5 до 2020 року. Chang'e 5 включатиме місячний апарат та ровер, який може повернутися на Землю після збору зразків і проведення місячних обстежень.Крім того, передбачається, що в апараті в герметичному контейнері будуть вирощуватися овочі та квіти. Крім китайського, на апараті встановлено обладнання, розроблене вченими з Нідерландів, Німеччини, Швеції та Саудівської Аравії.

Зонд був запущений за допомогою ракети-носія Chang Zheng-3B 8 грудня і вийшов на місячну орбіту через чотири дні. Як зазначається, дотепер усі апарати відправлялися лише на ближню сторону, оскільки там простіше встановити й підтримувати прямий радіозв'язок із Землею.

Як пише видання, успіх місії Chang'e-4 ознаменує завершення другого етапу Китайської програми дослідження Місяця, третій і завершальний етап якої передбачає запуск космічного корабля, що повертається, під назвою Chang'e-5 до 2020 року.
Китай почав розробляти власну програму вивчення супутника Землі 1998 року. Перший апарат було запущено на навколоземну орбіту в жовтні 2007 року.
Як відомо, Чаньє (Chang'e) - богиня Місяця в китайській міфології.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Це вже занадто навіть для безпрєдєльщика": Суддя ВАКС із зарплатою 250 тис. грн на місяць вимагав у суді платити на єдиного сина 1 грн аліментів

п’ятниця, 9 травень 2025, 9:11

Суддя Вищого антикорупційного суду України (ВАКС) Маркіян Галабала з місячним доходом 250 тис. грн намагався зменшити аліменти на єдиного сина до 1 грн. Суд не підтримав його позову й ухвалив рішення на користь колишньої дружини. Про це написав у Faceb...

Народні прикмети на 9 травня. Побалуйте дітлахів - день Миколая Весняного спонукає до цього не менш Зимового

п’ятниця, 9 травень 2025, 7:05

9 травня за новим стилем (22 травня за старим) відзначають перенесення мощей Миколая Чудотворця. У народі це свято відоме як Миколай Весняний або Миколай Літній. За юліанським календарем сьогодні вшановують праведну Глафіру Амасійську. ***. На Миколая ...