Порушуючи заборони Обами: Трамп бере курс на обвал світових цін на нафту

У Кремлі нервово завовтузився миршавий карлик.

Фото: rusjev.net

Президент США Дональд Трамп в п'ятницю підписав указ, який дозволить нафтовим компаніям після 7-річної паузи відновити розвідку нафтових родовищ і буріння свердловин на американському океанічному шельфі. У глобальній перспективі це обвалить ціни на нафту до 30-35 доларів за барель, вважають аналітики, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Згідно з документом, текст якого опублікований на сайті Білого дому, нафтовикам відкриють доступ до робіт в Мексиканській Затоці, Баренцевому і Чукотському морях, а також в Атлантичному океані.

Заборони на буріння, введені Бараком Обамою в 2016-му році, а також після аварії на платформі BP в 2010-му році, будуть скасовані. Дозволи на сейсморозвідку та оренду шельфу для буріння повинні видаватися "в максимально можливому обсязі". Міністерству торгівлі спільно з Пентагоном і МВС доручено переглянути й розширити перелік доступних для здачі в оренду ділянок.

Указ є частиною стратегії енергетичної революції, анонсованої Трампом після обрання. Його мета - "стимулювати, розвідку і видобуток" енергоресурсів, "зміцнювати позиції (США) як світового лідера в енергетиці", а також "підтримувати енергоносії дешевими" заради добробуту американських домогосподарств.
"Низькі ціни на енергоресурси, забезпечені збільшенням внутрішнього постачання, принесуть користь американським сім'ям, допоможуть оживити промисловість і збільшать кількість робочих місць", - йдеться в указі Трампа.

Мета політики нової адміністрації полягає в тому, щоб по максимуму перейти на внутрішні джерела видобутку і закрити діру в торговому балансі по частині енергоносіїв, на які США щорічно витрачають 170 млрд доларів, зазначають аналітики консалтингової компанії Rystad Energy. Ми "годуємо ОПЕК", нарікав Трамп У своєму твіттер-акаунті в березні. У 2012-му році він писав, що нафта "не повинна коштувати більш як 25 доларів за барель".

Зараз США споживають в середньому 16,2 млн барелів нафти на добу, з них 7,3 млн барелів - імпорт, який скорочується в міру того, як зростає внутрішній видобуток. За прогнозом Міненерго, через два роки, якщо ціни на нафту залишаться на поточних позначках, Штати скоротять закупівлі нафти на світовому ринку на 22% - до 5,7 млн барелів на добу, а внутрішній видобуток в країні шляхом розвитку сланцевих проектів досягне рівня Саудівської Аравії (9,95 млн барелів на добу).

Продаж нових ліцензій на буріння в федеральних землях в Мексиканській затоці, яка почнеться в серпні 2017 року, безумовно, ще більше збільшить цей показник, каже експерт Енергетичного центру бізнес-школи "Сколково" Катерина Грушевенко.
За її словами, з момент аварії на свердловині BP у 2010 році собівартість видобутку в затоці впала приблизно на 20%. "Компанії заявляють, що значна частина родовищ буде рентабельна при ціні близько 50 доларів за барель. А Shell оголосила, що на родовищі Kaikias ціна беззбитковості буде нижче 40 доларів за барель ", - говорить Грушевенко.

Зараз видобуток в Мексиканській затоці дає приблизно 20% усього видобутку в США - 1,7 млн барелів на добу. За прогнозом Міненерго, вже в поточному році вона вийде на історичний рекорд, а до кінця 2018 го досягне 1,93 млн барелів щодня.
Загальний обсяг видобутих запасів американського шельфу становить 90 млрд барелів нафти та 327 трильйонів кубометрів газу.

Перемога Трампа на виборах в листопаді відразу викликала песимізм і стурбованість у ОПЕК, повідомляв раніше Fortune з посиланням на джерела в організації. "Нафта приречена", - сказав виданню делегат однієї з країн ОПЕК на наступний день після обрання Трампа. Інший повідомив, що угода по скороченню видобутку при новій адміністрації США не зможе радикально підняти ціни на нафту.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

GAME OF CHICKEN / ГРА В БОЯГУЗА

четвер, 21 листопад 2024, 22:25

Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...

Геополітичні "наперстки" Байдена-Трампа: Зеленський у грі, - Голобуцький

четвер, 21 листопад 2024, 22:04

"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...