Посилити позиції: Росія перекинула до Криму секретні ракетні комплекси і бригаду з Дагестану

Завдяки тому, що російські військові дуже люблять похизуватися своєю зброєю, нагородами та "подорожами", волонтерам вдається досить точно відстежувати усі їхні переміщення.

Окупований Крим. Фото: intell.in.ua.

В ході проведення OSINT-розвідки в окупованому Криму були обчислені точні дані про місце дислокації російських берегових ракетних комплексів "БАЛ" і 15-ї ракетної бригади берегової оборони, для якої озброєння і техніка були перекинуті до Криму з Дагестану. Про це йдеться в розслідуванні Міжнародного волонтерського співтовариства InformNapalm, передають Патріоти України.

Як наголошується, починаючи з березня 2014 року, крім іншого озброєння, російські окупаційні війська наростили і засоби системи ППО, перекинувши на півострів ряд різних ЗРК. Зокрема, до Криму після «переформатування» був перебазований 46-й окремий береговий ракетний дивізіон морської піхоти (46-й ОБРДН МП) зі складу Каспійської флотилії (в / ч 85103, м Каспійськ, Республіка Дагестан). На його озброєнні є новітні мобільні берегові ракетні комплекси під назвою "БАЛ", по кодифікації НАТО: SSC-6 "Sennight".

Цей дивізіон в числі 4 пускових установок (ППУ), командного пункту і транспортно-перевантажувальної машини увійшов до складу новосформованої 15-ї ракетної бригади берегової оборони (в / ч 80365, офіційне місце базування - м Севастополь). "Примітно, що у відкритому доступі конкретні матеріали з "внутрішнього життя" цієї частини практично були відсутні, поодинокі винятки становили фото, де установки БРК" БАЛ "миготіли на параді або на офіційних навчаннях", - зазначають волонтери.

Головним чином добути інформацію вдалося завдяки офіцеру російських окупаційних військ, старшому лейтенанту ВС РФ Миколі Мельникову. Ще в 2012-2013 роках у Мельникова з'являються фотографії зі служби в Каспійській флотилії, де він проходив службу в складі 46-го окремого берегового ракетного дивізіону морської піхоти (ОБРДН МП). Про це свідчить і геолокаційні прив'язка до Карабудахкентському району Дагестану, до Каспійського і інші розвідувальні ознаки: специфічна військова техніка, ландшафт і т.ін.

"У своєму профілі офіцер має велику кількість фото, які багато в чому "розсекречують" роботу 46-й ОБРДН МП в той час, включаючи прізвища товаришів по службі, але в якості прикладу ми вибрали лише кілька фотографій того періоду, де присутні елементи системи БРК"БАЛ" , - зазначають волонтери.

Перші кримські фото у Мельникова з'являються у вересні 2014 року. Фотографія, яка зафіксувала отримання звання старшого лейтенанта вже під Геотеги - місто Севастополь. Підпис до погонів говорить: "Старший лейтенант Мельников Микола Петрович наказ КЮВО (наказ командування ЮВО) №117 від 23.06.2014г.

На наступній фотографії фіксується пересування техніки дивізіону новоспеченого старшого лейтенанта (с. Михайлівка поблизу м Саки, на північний захід від Сімферополя).

Також лейтенант похвалився нагородою "За повернення Криму" (наказ Міноборони ВС РФ від 01.06.2014 р №411 за підписом начальника в / ч 80365, полковника Олега Буданова).

Також в ході проведення розвідки соціального профілю старшого лейтенанта Мельникова було встановлено кілька точок, в яких були помічені БРК "БАЛ".

За місцем другої геолокації в Чорноморському районі, також в листопаді 2015 р фіксується і фото польового табору, де Мельников зафіксований на фото разом з підлеглими.

"Варто зазначити, що місця дислокації БРК"БАЛ" є уразливими об'єктами як для партизанських диверсій, так і першочерговими цілями в разі ескалації військової конфронтації на півострові. На карті позначені точки, де були помічені БРК"БАЛ" 15-ї ракетної бригади берегової оборони в ході проведення даного OSINT-розслідування", - підкреслили волонтери.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Маріупольці, які вижили: Правда з перших вуст від тих, кому вдалося вирватися з лап окупантів

неділя, 3 липень 2022, 6:08

Запоріжжя – одне із перших пристановищ, куди потрапляють маріупольці після пекла у своєму рідному місті. У Запоріжжі людям допомагають почати життя заново у прифронтовому місті. Патріоти України пропонують пізнати історії маріупольців, яким вдалося вир...

"К стране, где избиение женщин приравнивается к выражению любви, надо подходить с другими мерками", - блогер із Одеси

неділя, 3 липень 2022, 0:14

"До недавнего времени всякий намек на русскую исключительность в иерархии насилия вызывал протесты сознания и алгоритмов, с установленным софтом «ВСЕЛЮДИРАВНЫ». Но на пятом месяце войны России с Украиной, мир разродился новой установкой: да, к стране, ...