"Повинні будемо переписати всю історію еволюції людини", - ізраїльські вчені показали сенсаційну знахідку

​В Ізраїлі знайшли невеличкий уламок людської щелепи, чий вік близько 177-194 тисяч років, до цього ж вважалося, що Homo sapiens покинув африканський континент на 50 тисяч років пізніше.

Фото: ISRAEL HERSHKOVITZ, TEL AVIV UNI.В Ізраїлі знайшли невеличкий уламок людської щелепи, чий вік близько 177-194 тисяч років. До цієї знахідки вважалося, що Homo sapiens покинув африканський континент лише 122 тисячі років тому, повідомляє BBC, передають Патріоти України.

Фрагмент щелепи з зубами стародавньої людини був знайдений в ході розкопок в печері Міслія в районі гори Кармель на півночі Ізраїлю. Після серії досліджень археологи прийшли до висновку, що вік щелепної кістки з зубами датується в проміжку від 177 до 194 тисяч років. Знахідка свідчить про те, що сучасні люди були присутні в Східному Середземномор'ї на 50 тисяч років раніше, ніж вважалося до цього.

Дослідження проводилися в трьох різних лабораторіях трьома різними способами: уран-торієвим методом, термолюмінесцентним і електрон-спин-резонансним датуванням. Будова зубів в щелепі відрізняється від зубів неандертальців, тому вчені дотримуються точки зору, що щелепа належала Людині Розумній.

"Ми повинні будемо переписати всю історію еволюції людини, причому не тільки нашого виду, але і всіх інших видів, які жили в той час поза Африкою", - впевнений професор Тель-Авівського університету Ізраїль Гершковіц, співавтор дослідження.

Крім останків, поблизу печери були знайдені кам'яні інструменти. Інші артефакти, які знайшли в печері, вказують на те, що серед людей були мисливці на великих тварин, в тому числі оленів. На думку дослідників, перехід людей з Африки трапився приблизно 250 тисяч років тому - саме такий вік знарядь праці, знайдених в печері Міслія. Але при цьому є ймовірність, що люди, які вибралися так рано з Африки, зрештою вимерли і не залишили потомства.

Крім того, генетичні дослідження показали ознаки раннього схрещування між людьми з Африки і неандертальцями, нашими "еволюційними родичами".

"Хоча наш рід походить з Африки, окремі свої риси він, мабуть, придбав в процесі еволюції за її межами", - додав Ізраїль Гершковіц.

Опублікував: Олександр Смаглюк
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Як скажений кіт, що упився валер'янки": Злий Одесит спрогнозував, чи готовий Путін віддати Луганщину заради півдня

неділя, 2 жовтень 2022, 20:52

Президент Росії Володимир Путін не готовий віддати Луганську область майже без бою, щоб утримати Південний плацдарм – Херсонську та Запорізьку області. Впевненість у цьому висловив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Ко...

Дочка Путіна може стати новою главою Кремля, - російський політолог

неділя, 2 жовтень 2022, 19:43

Російський політолог Аббас Галлямов висловився про інформацію про те, що президент РФ Путін може готувати на своє місце дочку, Катерину Тихонову. За словами експерта, плани диктатора вкрай розмиті, проте вже зрозуміло, що він сильно ризикує. Про це Гал...