Ефективність російської пропаганди зростає. Це лякає американців. Про це заявив виданню Гордон російський опозиціонер і політичний експерт Костянтин Боровой, передають Патріоти України.
Він прокоментував повідомлення про те, що комітет Конгресу США з розвідки запросив на слухання представників компаній Facebook, Google та Twitter.
"Росія використовує інструменти пропаганди та інформаційного впливу у двох напрямах: інформаційна пропаганда через ЗМІ та соціальні мережі і (що найбільше хвилює американців) створення агентурних мереж за допомогою соціальних мереж на території "потенційного противника". Ці два напрями розвиваються дуже активно. Не тільки у США. Коли сотні тисяч громадян Німеччини російського походження раптом стали прихильниками, по суті, нацистської партії, усі на це звернули увагу", – зазначив Боровой.
За його словами, у Росії створено сотні структур, які активно готуються до інформаційної війни.
"У Росії, як я розумію, ідеться про створення великих структур, які Шойгу назвав інформаційними військами. Крім міністерства оборони цим займаються ФСБ, ГРУ, федеральна служба охорони РФ. Наші дослідження засвідчують, що є сотні структур, створених для інформаційної війни та інформаційного впливу на російське та американське суспільство", – пояснив експерт.
Він наголосив, що російська пропаганда має не тільки політичні цілі.
"Ефективність впливу пропаганди на людей зростає за експонентою. Це лякає американців. Крім політичних інтересів, є ще й економічні. Адже можна заробляти великі гроші, впливаючи на економіку, на енергетичні мережі, використовуючи інструменти пропаганди як знаряддя війни. І всі ці російські організації готуються до часу "Ч", щоб у потрібний момент завдати максимальної шкоди супротивнику. Така підготовка відбувається. Це видно. І сумно, що спецслужби західного співтовариства поки не до кінця розуміють цю небезпеку", – зазначив Боровой.
За його словами, західні спецслужби не можуть протистояти пропагандистській активності Росії, тому що недостатньо коштів спрямовують на дослідження технологій інформаційного впливу на людей в інтернеті.
"Соціальні мережі – сучасний інструмент спілкування людей. Було б дивно, якби спецслужби не використали його. Росіяни використовують досить ефективно, зокрема, щоб потрапити до закритих комп'ютерних мереж, працювати з хакерами. Через соціальні мережі відбувається вихід у так званий темний інтернет. Тому стурбованість США мені абсолютно зрозуміла.
Але зараз протиотрути немає. Передусім тому, що мало ресурсів спрямовують на дослідження цих явищ. Досвіду боротьби немає. Колись земляни були приголомшені появою комп'ютерних вірусів. Але з часом інструменти протидії знайшли. Сьогодні вірусну функцію в соціальних мережах виконують російські спецслужби. І американці шукають способи протидії їм", – сказав співрозмовник.
Переможниця шоу Холостяк 13, волонтерка і перекладачка німецької мови Інна Бєлєнь також провела екскурсію квартирою, яку орендує у Києві, передають Патріоти України. Бєлєнь і ветеран війни Олександр Терен після завершення реаліті будують стосунки. Зара...
Директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн розповідає, як в паливному бізнесі трапилось те, що кілька років тому здавалось неможливим, зазначають Патріоти України. . "Для будь-якої мережі зникнення бодай однієї позиції з асортименту хоча б на г...