Після відкритої агресії Росії в Азовському морі і захоплення наших кораблів і моряків у Путіна на руках стало більше карт для торгівлі. Моряків, швидше за все, звільнять. Але коли – складно сказати. Про це розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, передають Патріоти України.
Політолог зазначає: в Україні наполягають на юридичному формулюванні щодо захоплених Росією в Азовському морі моряків – військовополонені. Це важливо для фіксації прямого двостороннього конфлікту між Україною і Росією. Тому використовують гуманітарну міжнародну Конвенцію щодо військовополонених і допомогу міжнародного Червоного Хреста.
"Українських військових моряків, захоплених Росією, скоріше, звільнять, але не відразу. Путін може це зробити – але після президентських виборів в Україні і залежно від їхнього результату в якості жесту доброї волі. Або можливий обмін. У нас є заарештовані російські судна. Можливо, допоможе Туреччина. Втім, Росія може грати цією темою під час президентських виборів", – говорить Фесенко.
За словами експерта, судові процеси над захопленими українськими військовими, потрібні Кремлю, перш за все, для пропагандистських цілей всередині РФ. Є ще одна вагома мета Кремля. Фесенко зазначає: Росія в перші години після обстрілу і захоплення українських суден почала давати свою версію Заходу про "провокації", випередивши Україну. Це одна з головних причин того, що майже на добу затягнулася реакція Заходу.
"Перша реакція ЄС на події в Азовському морі була дуже обережною. Для Кремля важливо на дипломатичному рівні відпрацювати версію про "провокації", що це українці зробили, а Росія "захищалася". Путін не хоче остаточно сваритися із Заходом. Тепер Кремлю треба нейтралізувати свою агресію. Арешти, вироки, показання деяких моряків, геолокації – все це Москва пред'являтиме Заходу", – вважає Володимир Фесенко.
Керівник офісу Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Михайло Янчук з 1 по 8 січня 2025-го провів у відрядженні в Фінляндії. Фактично новорічні свята чиновник, який був призначений на посаду всього три місяці тому, з дружиною...
Православна церква України 18 січня за новим стилем вшановує єпископа Афанасія Великого. За старим стилем 18 січня відзначають Водохресний святвечір - переддень Водохрещі. . У цей день колись чекали найлютіші морози року, які називають водохресними. ...