Путін програв Україну: Російський політолог навів докази

Сирія для Кремля – це спосіб відволікання.

Постійний представник Росії в ООН Віталій Чуркін заявив, що сирійський уряд відновив контроль над східним Алеппо, зазначає в своєму блозі на "Новому часі" російський політолог Дмитро Орєшкін.

Сирія для Кремля – це спосіб відволікання. Путін програв Україну: ніколи раніше вона не була така далека від Росії, така ворожа їй і такою мірою налаштована на європейські цінності. Але в суспільній думці ця тема замилена, про неї не говорять, як і про Донбас, оскільки там теж не видноніяких перемог.Сирія для Кремля – це спосіб відволікання. Путін програв Україну: ніколи раніше вона не була така далека від Росії, така ворожа їй і такою мірою налаштована на європейські цінності. Але в суспільній думці ця тема замилена, про неї не говорять, як і про Донбас, оскільки там теж не видно ніяких перемог.

Тому Путін спробував переключити увагу на Сирію. І спочатку російська громадськість стрепенулася, тому що "нарешті ми підвелись із колін і не побоялися вступити у протистояння зі Сполученими Штатами" – принаймні так це подає російська пропаганда. Але проблема полягає в тому, що в російській громадській думці, як показують виміри соціологів, сирійська війна непопулярна.

Схоже, в цьому Путін прорахувався: кримські дріжджі видихалися (значна частина населення ставиться до анексії зі схваленням, але вже без захвату), із Донбасом ситуація ще гірша: зрозуміло, що становище там жахливе, і в Росії немає грошей на його поліпшення, тож цю тему прибрали з новинних заголовків, але і Сирія не дуже добре працює.

А до виборів 2018 року Путін має зробити якийсь подвиг: люди втомилися, економічна ситуація погіршується, і поліпшень у майбутньому не передбачається.

Засоби масової інформації активно говорять: "Ми зробили Трампа президентом", і багато хто чомусь вважає, що його обрання – це велика удача. Щодо Сирії – багато говорять про те, що взяли Алеппо, але воліють мовчати про втрачену Пальміру.

Загалом же Сирія в Росії непопулярна, оскільки в суспільній свідомості вона асоціюється з Афганістаном. Якби Путін, як він спочатку збирався, провів короткостроковий переможний вояж на Близький Схід, допоміг Асадові й вийшов із Сирії переможцем, це б спрацювало. Але, схоже, росіяни занурюються в Сирію все глибше, оскільки Асад не може контролювати ситуацію без постійної підтримки російських військ, зокрема наземних.

Як наслідок, туди доводиться посилати чеченські батальйони, про що теж намагаються не говорити; але куди дінешся? Влізти в сирійську історію виявилося легко, а от вилізти – набагато складніше. Отже, доводиться відволікати від Сирії увагу і готувати до 2018 року новий подвиг. Адже якщо цього подвигу не буде, серед росіян продовжить зростати розчарування: піднімалися-піднімалися з колін, а життя не поліпшилося.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Аналітики The Financial Times підрахували реальний мобілізаційний резерв України

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:19

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...

"Перша запропонувала його поцілувати": Раміна Есхакзай розсекретила, як почався її роман з військовим

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:06

Українська інтерв'юерка та блогерка Раміна Есхакзай уперше поділилася, як закрутила роман з військовим, якого нещодавно показала уперше. Так, журналістка у власному проєкті "30" поділилася, що вона познайомилася з обранцем за допомогою звичайного листу...