Радикальний тиск: Росія поставить питання виборів на Донбасі на стратегічному рівні - Маломуж про загострення ситуації в Авдіївці

Нинішня активізація бойових дій на Донбасі має геополітичні причини, вважає генерал.

Авдіївка під обстрілами. Фото:Еспресо TV

"Із приходом 45-го президента США Дональда Трампа відбувається переоцінка моделей врегулювання конфліктів у гарячих точках світу, зокрема й в Україні. У цій ситуації Росія передбачає, що активізація бойових дій на Донбасі призведе до того, що як адміністрація Трампа, так і представники "нормандської четвірки" ставитимуть питання про реалізацію не тільки безпекової програми Мінських домовленостей, але й політичної." Про це пише на сайті UaInfo Микола Маломуж, передають Патріоти України, продовжуючи:

Росії цього не вдасться домогтися тільки шляхом переговорів із новим американським президентом чи лідерами Німеччини і Франції, у яких скоро закінчується термін повноважень. Тому обраний такий радикальний спосіб - ускладнення ситуації на Сході України, збільшення прицільних перестрілок, особливо на Світлодарській дузі, в Авдіївці, Маріуполі, які постійно перебувають у зоні ризику.

Авдіївка - це стратегічний вузол. Там проходить дорога, яку бойовики постійно використовують для переміщення військової техніки, що дозволяло їм наносити удари й по самому місту, яке перебуває під контролем українських військових. Окрім того, в Авдіївці розташований ще один стратегічний об'єкт - фільтраційна станція, яка забезпечувала водопостачання населенню.

Отже, найімовірніше, російсько-сепаратистські війська передбачили розширення зони впливу на Донбасі, зміщення українських позицій і захоплення самої Авдіївки як стратегічного об'єкта.

Саме тому триває посилення штурмів (лише сьогодні їх десять), яке може розширитися по всій лінії розмежування. Але основний удар все одно лягатиме на Авдіївку, яка стала своєрідним центром протистояння. Бойовики й надалі вестимуть наступи, українські військові - контрнаступи, і саме так просуватимуться вперед. Але вирішального тактичного значення такі дії не матимуть для жодної зі сторін, вони стануть лише приводом для взаємних звинувачень щодо порушення режиму припинення вогню.

За допомогою цієї операції Кремль планує посилити тиск міжнародних організацій на Україну. Росія передбачила, що Україна підніматиме це питання в Раді Безпеки, ОБСЄ, ЄС, Раді Європи тощо. Уже зчинився потужний міжнародний протест проти активізації бойових дій на Донбасі, але всі закликають до дотримання Мінських угод.

І це вигідно Росії, яка тепер на стратегічному рівні знову ставитиме питання щодо реалізації політичного пакету угод, тобто проведення виборів на Донбасі. Кремль уже визначив кандидатів, виборчі комісії, провів праймеріз, отже, фактично підготувався контролювати місцеві органи влади.

У РФ все пропрацьовано - радикалізація продовжуватиметься, поки не будуть проведені переговори на рівні міністрів закордонних справ чи лідерів країн "нормандської четвірки", а також США, які не одноразово пропонували бути посередниками в цьому процесі.

Отже, нинішня активізація бойових дій на Донбасі має геополітичні причини.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Саммит мира в Швейцарии: завышенные ожидания или сдержанный оптимизм - Злий Одесит

субота, 4 травень 2024, 9:05

Как известно, 15 и 16 июня в швейцарском Бюргенштоке пройдёт саммит мира по Украине, в ходе которого будут обсуждены вопросы урегулирования войны, а так же создание дорожной карты участия России в мирном процессе. О проведении данного саммита заявлялос...

Народні прикмети на 4 травня. Чим українці традиційно опікувались на Пелагеїн день

субота, 4 травень 2024, 7:05

Християни східного обряду 4 травня за еовоюліпнським календарем відзначають день пам’яті святої мучениці Пелагеї. Також відома як Пелагія Таврійська, була християнською святою, яка жила в III столітті в місті Тарсі, що на території сучасної Туреччини. ...