Росії цього не вдасться домогтися тільки шляхом переговорів із новим американським президентом чи лідерами Німеччини і Франції, у яких скоро закінчується термін повноважень. Тому обраний такий радикальний спосіб - ускладнення ситуації на Сході України, збільшення прицільних перестрілок, особливо на Світлодарській дузі, в Авдіївці, Маріуполі, які постійно перебувають у зоні ризику.
Авдіївка - це стратегічний вузол. Там проходить дорога, яку бойовики постійно використовують для переміщення військової техніки, що дозволяло їм наносити удари й по самому місту, яке перебуває під контролем українських військових. Окрім того, в Авдіївці розташований ще один стратегічний об'єкт - фільтраційна станція, яка забезпечувала водопостачання населенню.
Отже, найімовірніше, російсько-сепаратистські війська передбачили розширення зони впливу на Донбасі, зміщення українських позицій і захоплення самої Авдіївки як стратегічного об'єкта.
Саме тому триває посилення штурмів (лише сьогодні їх десять), яке може розширитися по всій лінії розмежування. Але основний удар все одно лягатиме на Авдіївку, яка стала своєрідним центром протистояння. Бойовики й надалі вестимуть наступи, українські військові - контрнаступи, і саме так просуватимуться вперед. Але вирішального тактичного значення такі дії не матимуть для жодної зі сторін, вони стануть лише приводом для взаємних звинувачень щодо порушення режиму припинення вогню.
За допомогою цієї операції Кремль планує посилити тиск міжнародних організацій на Україну. Росія передбачила, що Україна підніматиме це питання в Раді Безпеки, ОБСЄ, ЄС, Раді Європи тощо. Уже зчинився потужний міжнародний протест проти активізації бойових дій на Донбасі, але всі закликають до дотримання Мінських угод.
І це вигідно Росії, яка тепер на стратегічному рівні знову ставитиме питання щодо реалізації політичного пакету угод, тобто проведення виборів на Донбасі. Кремль уже визначив кандидатів, виборчі комісії, провів праймеріз, отже, фактично підготувався контролювати місцеві органи влади.
У РФ все пропрацьовано - радикалізація продовжуватиметься, поки не будуть проведені переговори на рівні міністрів закордонних справ чи лідерів країн "нормандської четвірки", а також США, які не одноразово пропонували бути посередниками в цьому процесі.
Отже, нинішня активізація бойових дій на Донбасі має геополітичні причини.
"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...
Російські окупанти вдарили керованою авіабомбою по Курахівській теплоелектростанції. Внаслідок удару було зруйновано будівлю, труби ТЕС. Відео з моментом прильоту авіабомби оприлюднив радник керівника Офісу президента України Сергій Лещенко у Telegram,...