Реконструкцію обваленого будинку у Києві здійснював міністр Азарова, якого не посадили за розкрадання

Ще у 1984 році будинок було визнано непридатним для проживання.

Аварійний будинок у Києві на вул. Б.Хмельницького. Фото: соцмережі.

Будинок у Києві на вулиці Богдана Хмельницького, 12-14, в якому 25 лютого обвалилося кілька поверхів, перебуває на балансі об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Богдана Хмельницького, 12-14". Про це йдеться в сюжеті програми "Брат за брата" телеканалу ZIK, передають Патріоти України.

ОСББ "Богдана Хмельницького, 12-14" було зареєстроване влітку 2013 року. Як повідомила юристка ОСББ Людмила Шурпо, воно взяло на баланс будинок у травні 2015 року, і "співвласники вживають необхідних заходів для відновлення будівлі". При цьому назвати членів цього ОСББ Шурпо відмовилася, вказавши лише, що їх 13 осіб. За даними журналістів, до складу ОСББ входить Ірина Бойко, дружина міністра навколишнього середовища в уряді Азарова Віктора Бойка.

Ірина Бойко керує рестораном на першому поверсі вказаного будинку. Також вона до 2013 року була засновником ТОВ "Геоінвест". Ця фірма у 2004-му стала інвестором будинку на вул. Богдана Хмельницького, 12-14, якого визнали аварійним. Згідно з угодою, фірма мала вирішити питання відселення трьох родин, які станом на 2004 рік ще проживали в ньому, і після реконструкції отримати у власність 4,7 тис. кв м цієї будівлі.

Понад 10 років ніяких робіт не проводили. Після анексії Криму і війни на Донбасі Самооборона Майдану поселила в будинку на вул. Богдана Хмельницького переселенців зі сходу. Однак влітку минулого року їх виселили невідомі, після чого там почалися будівельні роботи, дозвіл на які не видавали. При цьому відомо, що "Геоінвест" продав частину приміщень фірмам "Геомедсервіс" і "БТБ Сорго".

Будинок на вул. Богдана Хмельницького, 12-14, зведено 1884 р. Це маєток купчихи Вольфсон. У 1984 році будинок визнано непридатним для проживання, відтак більшість мешканців із нього виселено.

Від "Наших грошей":

ОСББ "Богдана Хмельницького, 12-14" має спільний телефон із ТОВ "Геоспецінвест", засновником і директором якого є Ірина Миколаївна Бойко. Нинішнім засновником ТОВ "Геоінвест" є киянин Юрій Вікторович Шевченко, який у 2013-2014 рр. був керівником ОСББ "Богдана Хмельницького, 12-14".

2013 року заступник прокурора міста Києва намагався повернути будівлю місту, однак отримав відмову через пропуск позовної давності. При цьому суд визнав, що будинок на вул. Б. Хмельницького, 12-14, вибув із комунальної власності незаконно. Зокрема, було встановлено, що Шевченківська райдержадміністрація у 2003 році уклала з ТОВ "Геоінвест" договір про інвестування реконструкції будинку без розпорядження КМДА, яке було прийняте лише через рік після укладання договору, у 2004 році.

Також суд визнав порушенням надання фірмі права на викуп квартир у будинку, які в подальшому були перепродані фірмам "Геомедсервіс", "БТБ Сорго", "Фонд досліджень та розвитку" і компанія "Ранокіо Лімітед". У 2008-2009 рр засновником "Геомедсервісу" був Віктор Бойко. Нинішнім засновником фірми є ТОВ "Альянсюстиція", засновницею і директоркою якого є Вікторія Ковбасинська. Директором "Геомедсервісу" із літа минулого року є Петро Іванович Кирильчук, який також очолює ОСББ "Богдана Хмельницького, 12-14".

"Геомедсервіс" у 2007 році був засновником фірми "БТБ Сорго". Нинішнім засновником "БТБ Сорго" є ТОВ "Кийконсалтингаудит", засновницею і директоркою якого є Марина Коваленко, дочка Віктора Бойка. ТОВ "Фонд досліджень та розвитку" донедавна контролював екс-депутат Севастопольської міськради від "Партії регіонів" Євген Казьмін. Зараз засновником фірми значиться киянин Олексій Ляшов.

До 2015 року засновниками "Фонду досліджень та розвитку" були ТОВ "Вторстальмет" і ТОВ "КВВ Груп". Зараз засновником фірми значиться киянин Олексій Ляшов. Власниками ТОВ "Вторстальмет" є севастопольське ПП "Віват+", яким володіють колишній депутат Севастопольської міськради від "Партії регіонів" Євген Казьмін та лондонська компанія Gefest Investments Limited, що має основну частку. Власниками ТОВ "КВВ Груп" є Олена Казьміна та компанія «Гефест Інвестментс Лімітед».

Власниками металоломної компанії "КВВ Груп" називають Євгена Казьміна та Валерія Крішталя, який у 2011-2012 рр. очолював компанію. У жовтні минулого року Казьмін в інтерв'ю виданню повідомив, що "КВВ Груп" виплатило всі борги столичного машинобудівнівного підприємства "АТЕК", завод вийшов із банкрутства. Як відомо, навколо банкрутства "АТЕКу", якого розграбували, було багато звинувачень у рейдерстві.

Зауважимо, що керівник ОСББ Петро Кирильчук також очолює ТОВ "Центуріоніс", засновником якого є Сергій Щербаков, син екс-директора "АТЕКу" Михайла Щербакова. За даними ЗМІ, родина Щербакових володіла основним пакетом акцій "АТЕКу". Кіпрську компанію "Ранокіо Лімітед" в Україні представляв Ігор Анатолійович Зеленков з Макіївки. У 2010-2011 рр. він очолював держпідприємство "Центр екологічних ініціатив", що підпорядковувалося Міністерству охорони навколишнього середовища, яке в той час очолював Віктор Бойко.

Віктор Бойко у 2002-2006 рр. був нардепом від "Блоку Литвина"; у 2009-2010 рр. – заступником міністра АПК; у березні-липні 2010-го – міністром охорони навколишнього природного середовища; у 2010-2015 рр. – депутатом Київської облради.

Крім того, у 2005 році Бойко очолював Держкомітет України з державного матеріального резерву. Його звільнили з цієї посади після порушення карної справи за закупівлю дизпалива, яке коштувало бюджетові зайвих 20 млн грн. Внаслідок обвалу будинку нао вул. Богдана Хмельницького, 12-14, 25 лютого цього року один будівельник загинув, ще шестеро були врятовані.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Скандал у Дніпрі: 60 дітей від 3 до 6 років виявилися в облозі поліції

середа, 23 травень 2018, 23:11

Правоохоронці на дітях відпрацьовували терористичну загрозу і хотіли зробити тренування максимально реальними.

"Javelin здатен знищити будь-яку російську танкову атаку", - Бутусов

середа, 23 травень 2018, 22:54

Уперше Україна отримала зброю, аналогів якій у Росії немає і найближчими роками не буде. Про це на своїй сторінці у Facebook пише журналіст Юрій Бутусов, передають Патріоти України. "Історична подія, без жодних перебільшень, і величезне воєнно-політичн...