Рекорд до дня міста: У Львові зварили гігантський шматок мила особливого сорту (фото)

Готували його за карпатським рецептом – лише з натуральних продуктів.

Рекордний шматок мила. Фото: О. Васьків

5 травня у Львові встановили Національний Рекорд України. У "Львівській майстерні мила", виготовили гігантський шматок мила, повідомляють Патріоти України з посиланням на gazeta.ua. Рекорд - "Найбільше мило ручної роботи в Україні" вагою понад 78 кілограмів зафіксував представник Національного реєстру рекордів України.

Для виготовлення мила залучили п'ять майстрів миловаріння. Готували його за карпатським рецептом варіння мила – лише з натуральних продуктів. В основу увійшов мед, деревинна зола, лляна олія та трав'яний настій. Використали 30 кг лляної олії, 11 кг соняшникової олії, 2 кг обліпихової олії, 5 кг карпатського меду, 3 кг суміші карпатських трав, 6,5 літрів джерельної води та 2.5 літрів лужного попелового розчину. Мило залили у спеціально зроблену для цього форму ще п'ять днів тому. Встановлення рекорду – офіційне зважування приурочили до святкування 762-річчя Львова.

"Основний критерій рекорду – це вага. Організатори планували мило вагою в 60 кілограмів, а вийшло більше. Перевершили себе. Такий рекорд – вперше реєструємо", - каже експерт Національного реєстру рекордів України Павло Горішевський.

Гігантське мило ще деякий час буде виставлено на огляд для всіх охочих. Потім його розріжуть на шматки. "Мило поріжемо на шматки і передамо у дитячі сиротинці. У ньому лише натуральні інгредієнти, тому, сподіваюся, діткам сподобається", - каже одна з організаторів заходу, Марія Соболєва.

Опублікував: Інна Мартинчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Пошукайте по шухлядах: Як з допомогою магніту розпізнати українські монети, котрі коштують десятки тисяч гривень

п’ятниця, 9 травень 2025, 11:25

НБУ після запуску в обіг української гривні 1996 року не тільки неодноразово міняв дизайн та папір купюр, але і сплав монет, як "білих" - 1-5 копійок, 1, 5, 10 гривень так і "жовтих" - 10-50, 1 гривня, зазначають Патріоти України. Так склалось, що ...

Могила Іллі Муромця насправді розташована на Болдиних горах Чернігова? Досліди, що за велетенський воїн похований у кургані Гульбище

п’ятниця, 9 травень 2025, 10:28

Згідно з міською легендою Чернігова, в кургані Гульбище на Болдиних горах похований один із найвідоміших героїв давньоруських билин — Ілля Муромець. Водночас у Києво-Печерській лаврі зберігаються мощі, які також вважають спрадавна його останками, зазна...